ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۲۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > هشدار بارندگی سنگین ، وزش باد ، رعد و برق ، رگبار تگرگ و سیل در استان کرمانشاه

هشدار بارندگی سنگین ، وزش باد ، رعد و برق ، رگبار تگرگ و سیل در استان کرمانشاه

مديرکل مدیریت بحران استانداری خواستار شد؛ آمادگی دستگاه های دولتی و مردم برای پیشگیری و مقابله با سیل و آبگرفتگی

به گزارش خبرنگار بيستون، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خواهان آمادگی دستگاه های دولتی و مردم برای پیشگیری و مقابله با سیل و آبگرفتگی معابر شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ با توجه به پیشبینی ها و اخطاریه های اداره كل هواشناسی استان مبنی بر ورود یک سامانه قوی و بارش زا که موجب بارندگی های سنگینی در استان خواهدشد، عصر امروز نشستی فوق العاده با حضور دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری تشکیل گردید.
در این نشست بهرام سلیمانی با اشاره به بارندگی های کم سابقه فروردین ماه دراستان کرمانشاه – که در بعضی نقاط به ۱۷۰ میلیمتر رسید – از تلاش بی شائبه، همکاری، هماهنگی و کار تیمی دستگاه ها و سازمان های ذی ربط قدردانی کرد و افزود: در صورت عدم انسجام مدیریتی و برنامه ریزی های خوب، بارندگی های اخیر می توانست به یک بحران تبدیل شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری در ادامه اظهار کرد: هرچند تمامی دستگاه ها با احساس مسئولیت، آمادگی کامل برای پیشگیری و مقابله با سیلاب های احتمالی ناشی از بارندگی های روزهای آتی را دارند ولی با این وجود تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران می بایست برنامه های خود را برای هماهنگی بهتر ارایه دهند.
دراین نشست آقای پارسا مدیرکل هواشناسی استان گزارشی از وضعیت آب و هوایی استان و ویژگی های سیستم بارشی جدید ارایه کرد.
گفتنی است در این نشست مقرر گردید شهرداری ها و اداره کل راه و شهر سازی استان نسبت به پاک سازی کانال ها، مسیل ها، دهانه پل ها، قنوات و شانه های خاکی راه ها در حوزه های درون شهری و برون شهری اقدام لازم و به موقع را معمول نمایند.
همچنین مقرر شد شهردار محترم کرمانشاه ضمن اتخاذ تمهیدات لازم، دستورات آماده باش و آمادگی کامل را به شهرداران مناطق صادر و شهرداران مناطق هشت گانه نسبت به پاک سازی جداول و مسیل های شهری از نخاله ها ی ساختمانی و … اقدام لازم را به عمل آورند .
علاوه بر این مصوب گردید فرمانداری ها دستورات لازم را به دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها و بخشداری ها در خصوص اطلاع رسانی و رعایت نکات ایمنی و آمادگی های لازم به روستاییان صادر نمایند.
همچنین مقرر شد فوریت های پزشکی استان نسبت به اتخاذ تمهیدات و آماده باش کامل در تمامی پایگاه های سطح استان اقدام نمایند .
علاوه بر این مصوب گردید عوامل امدادی جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل آمادگی حضور در مناطق سیل زده احتمالی را داشته باشند.
در کنار موارد قبلی مقرر گردید جهاد کشاورزی استان اخطاریه های لازم را در راستای آمادگی و مقابله با هرگونه مشکلات احتمالی از طریق مراکز شهرستان ها و بخش های تابعه به کشاورزان صادر نماید .
در این نشست همچنین مصوب شد سازمان آتش نشانی ضمن آماده باش کامل و افزایش پرسنل شیف های عادی، نسبت به تجهیز و آمادگی کامل دستگاه ها و ماشین آلات در اختیار اقدام لازم را معمول نماید .
علاوه بر این مقرر گردید ضمن شناسایی نقاط حادثه خیز توسط دستگاههای ذیربط نسبت به ارائه راهکارهای پیشگیرانه و عملیاتی اقدام شود.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید