هلال احمر پایگاههای امدادی خود در بزرگراه کربلا را تقویت کند

بیستون نیوز :

معاون فرماندار هرسین تاکید کرد: با توجه به قرارگیری شهرستان هرسین در مسیرهای مواصلاتی بین المللی هلال احمر پایگاه های امدادی خود را در این مسیر تقویت کند.

به گزارش خبرنگار بیستون ،نجف میرزا حسینی عصر دوشنبه در افتتاحیه دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی جمعیت هلال احمر هرسین گفت: با توجه به وضعیت خاص شهرستان و قرار گرفتن در مسیرهای مواصلاتی مهم نقش امدادگران هلال احمر در ارائه خدمات و کمک به حادثه دیدگان ناشی از تصادفات بیشتر احساس می شود که باید حضور خود را بیش از پیش تقویت کنند.
معاون فرماندار هرسین در ادامه تربیت و تعلیم نیروهای متخصص در راستای خدمت رسانی و کمک به حادثه دیدگان را از وظایف ذاتی جمعیت هلال احمر دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری این گونه دوره های تخصصی باعث کاهش خسارات مالی و جانی در حوادث مختلف خواهد شد.
میرزا حسینی خطاب به داوطلبان این دوره تخصصی گفت: داوطلبان نیز باید با یادگیری اصولی آموزش های تخصصی، خود را برای مقابله با حوادث آماده کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به یادگیری دوره های تزریقات و رگ گیری، تریاژ، تثبیت پزشکی مصدوم، انتقال مصدوم و خیلی آموزش های مهم دیگر لازم است گروه شرکت کننده با حضور در بیمارستان و فوریت های پزشکی شهرستان بصورت حضوری در محل وقوع حادثه و بالین بیماران حاضر شوند تا آموزش هایی را که دیده اند بصورت عملی انجام دهند.
میرزا حسینی در پایان ابراز امیدواری کرد روزی فرا برسد که در هر خانواده هرسینی حداقل یک نفر امدادگر برای مدیریت بحران و ارائه خدمات متناسب وجود داشته باشد.
هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در شرق کرمانشاه قرار دارد.

ذاکرنیوز کرمانشاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار