همايش بزرگ دوستداران طبيعت در هرسين برگزار مي شود

بیستون نیوز :

به مناسبت هفته محیط زیست و در راستاي ترويج و استفاده بهينه از طبيعت و نيز حفظ و نگهداري از اين موهبت الهي، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسين اقدام به برگزاري برنامه هاي متنوعي در اين هفته نموده است.

سرويس اجتماعي بيستون ، به مناسبت هفته محیط زیست و در راستاي ترويج و استفاده بهينه از طبيعت و نيز حفظ و نگهداري از اين موهبت الهي، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسين اقدام به برگزاري برنامه هاي متنوعي در اين هفته نموده است.
يكي از برنامه هاي فرهنگي – اجتماعي اين گروه ، فراخوان عمومي جهت پاكسازي و جمع آوري زباله هاي  منطقه جنگلي ، تفريحي چروول واقع در روستاي سراب باديه هرسين مي باشد.
اين برنامه در روز جمعه  ۲۱ ام خرداد برگزار مي گردد و عزيزاني كه قصد حضور در اين برنامه را دارند روز جمعه راس ساعت ۸ صبح در بلوار سپاه روبروي ساختمان شهرداري تجمع و بصورت دسته جمعي و هماهنگ به روستاي سراب باديه عزيمت مي نمايند.
لازم به ذكر است كه اين گروه کاملا خودگردان  و هزینه هاي جاري را خود اعضا تامین می کنند.از جمله اقدامات اين افراد حامي طبيعت پاكسازي مناطق بكر و طبيعي شهرستان از زباله هاي پلاستيكي و آسيب زا و نيز خريد و کاشت نهال در مکانهای مختلف  اين شهرستان مي باشد.
متن پيام و فراخوان گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسين به شرح زير مي باشد:

 

بنام خدا
طبیعت و محیط زیست موهبتی است که از جانب خداوند به همه موجودات عطا شده، و ادامه حیات هر جنبنده ای بسته به حفظ و پاسداشت آن است.
اگر درست بنگریم و عادلانه قضاوت کنیم،خواسته يا ناخواسته هیچ موجودی به اندازه بشر کمر به نابودی محيط زیست و گونه های گیاهی و جانوری آن در جهت منافع شخصی یا بی مبالاتی نبسته است.
در نظام آفرینش هیچ مخلوقی بدون هدف و عبث آفریده نشده است و همه ی ما به نوعی در این چرخه نقشی هر چند کوچک بر عهده داریم از ریزترین جنبنده ها و گیاهان ، درختان، جانوران تا ما انسانها که به قول خدای کریم اشرف مخلوقاتیم و شاید کمترین کاری که از دست انسان بر می آید این است که آنچه بما رسیده را بی هیچ دخل و تصرف به آیندگان بسپاریم.
با عنایت به موارد فوق و در راستای پاسداشت بوم و برمان ، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسين رئوس برنامه های خود را بر اهتمام به فرهنگ سازی در جهت طبیعت بدون آلودگی،حفظ و نگهداری گونه های جانوری و گیاهی که بیشترین آسیب را از انسان دیده اند،برگزاری کلاسهای آموزشی،همکاری دوستانه با ادارات و نهادهای مربوطه و عموم همشهریان با فرهنگ گذاشته ودر این راستا نیازمند دستان سبز و اندیشه های متعالی شما همشهریان عزیز هستیم.
طبيعت هرسين همايش بزرگ دوستداران طبيعت در هرسين برگزار مي شود

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار