ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / پیشخوان, عناوین برگزیده > همایش بزرگ دوستداران طبیعت در هرسین برگزار می شود

همایش بزرگ دوستداران طبیعت در هرسین برگزار می شود

به مناسبت هفته محیط زیست و در راستای ترویج و استفاده بهینه از طبیعت و نیز حفظ و نگهداری از این موهبت الهی، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسین اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در این هفته نموده است.

سرویس اجتماعی بیستون ، به مناسبت هفته محیط زیست و در راستای ترویج و استفاده بهینه از طبیعت و نیز حفظ و نگهداری از این موهبت الهی، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسین اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در این هفته نموده است.
یکی از برنامه های فرهنگی – اجتماعی این گروه ، فراخوان عمومی جهت پاکسازی و جمع آوری زباله های  منطقه جنگلی ، تفریحی چروول واقع در روستای سراب بادیه هرسین می باشد.
این برنامه در روز جمعه  ۲۱ ام خرداد برگزار می گردد و عزیزانی که قصد حضور در این برنامه را دارند روز جمعه راس ساعت ۸ صبح در بلوار سپاه روبروی ساختمان شهرداری تجمع و بصورت دسته جمعی و هماهنگ به روستای سراب بادیه عزیمت می نمایند.
لازم به ذکر است که این گروه کاملا خودگردان  و هزینه های جاری را خود اعضا تامین می کنند.از جمله اقدامات این افراد حامی طبیعت پاکسازی مناطق بکر و طبیعی شهرستان از زباله های پلاستیکی و آسیب زا و نیز خرید و کاشت نهال در مکانهای مختلف  این شهرستان می باشد.
متن پیام و فراخوان گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسین به شرح زیر می باشد:

 

بنام خدا
طبیعت و محیط زیست موهبتی است که از جانب خداوند به همه موجودات عطا شده، و ادامه حیات هر جنبنده ای بسته به حفظ و پاسداشت آن است.
اگر درست بنگریم و عادلانه قضاوت کنیم،خواسته یا ناخواسته هیچ موجودی به اندازه بشر کمر به نابودی محیط زیست و گونه های گیاهی و جانوری آن در جهت منافع شخصی یا بی مبالاتی نبسته است.
در نظام آفرینش هیچ مخلوقی بدون هدف و عبث آفریده نشده است و همه ی ما به نوعی در این چرخه نقشی هر چند کوچک بر عهده داریم از ریزترین جنبنده ها و گیاهان ، درختان، جانوران تا ما انسانها که به قول خدای کریم اشرف مخلوقاتیم و شاید کمترین کاری که از دست انسان بر می آید این است که آنچه بما رسیده را بی هیچ دخل و تصرف به آیندگان بسپاریم.
با عنایت به موارد فوق و در راستای پاسداشت بوم و برمان ، گروه دوستداران محیط زیست شهرستان هرسین رئوس برنامه های خود را بر اهتمام به فرهنگ سازی در جهت طبیعت بدون آلودگی،حفظ و نگهداری گونه های جانوری و گیاهی که بیشترین آسیب را از انسان دیده اند،برگزاری کلاسهای آموزشی،همکاری دوستانه با ادارات و نهادهای مربوطه و عموم همشهریان با فرهنگ گذاشته ودر این راستا نیازمند دستان سبز و اندیشه های متعالی شما همشهریان عزیز هستیم.
طبیعت هرسین
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید