ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۴۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگی, نوا و نما > همه‌چیز درباره سراب برناج که ثبت ملی شد + تصویر

همه‌چیز درباره سراب برناج که ثبت ملی شد + تصویر

سراب دیدنی «برناج» از بکرترین نقاط گردشگری استان کرمانشاه است که اخیرا در لیست میراث طبیعی ایرانیان قرار گرفت.

سراب زیبای «برناج» به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ارزشمند استان کرمانشاه اخیرا در نشست شورای سیاست‌گذاری ثبت آثار ملی ایران به عنوان یک اثر طبیعی با ارزش ایرانی در لیست میراث ملی به ثبت رسید.

برناج که هم سرابی زیبا و دیدنی دارد و هم روستایی تاریخی در جوارش قرار دارد و از آن مهمتر گوردخمه‌ای کهن در کنار آن است در ۱۴ کیلومتری شمال غرب شهر بیستون واقع شده است.

وجود گوردخمه تاریخی و چند هزار ساله و همچنین سراب و جلوه‌های طبیعی دل انگیز این روستا در کنار هم بافتی تاریخی طبیعی به این مکان دیدنی و گردشگر پذیر استان کرمانشاه داده است.

سراب برناج نیز در دامنه کوه بیستون و در مسیر راه ارتباطی بیستون به سنقر قرار دارد که نقش مهمی در زیبایی و طروات منطقه ایفا می‌کند. این سراب خیال انگیز در نزدیکی سراب «نجوبران» یا «نوژی وران» و در سه کیلومتری جاده اصلی بیستون به سنقر در دامنه رشته کوه های پراو و منطقه حفاظت شده بیستون قرار دارد.

کناره های سرسبز سراب و درختان کهنسال چنار، مزارع کشاورزی و روستای زیبا با مردمان خونگرم برناج، محیط دلپذیری را برای تفریح و تفرج گردشگران فراهم آورده است.

همچنین گوردخمه برناج که بر جذابیت‌های گردشگری این منطقه افزوده است، دارای نقشه ای مربع شکل به طول ۹۵ سانتیمتر است. ارتفاع اتاقک این گوردخمه از کف تا سقف ۹۰ سانتیمتر است. اطراف این گوردخمه نیز قابی تراشیده شده و از نظر پلان این گوردخمه دارای پلانی مربع شکل است.

به گزارش ایسنا طبیعت بکر و ناب استان کرمانشاه شرایطی را فراهم آورده که همواره بتواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

3-1812.jpg

منبع آفتاب کرمانشاه
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید