ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۲:۵۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگی, گزیده اخبار > هنرمندان هرسینی در تئاتر منطقه ای معلولین زاگرس خوش درخشیدند

هنرمندان هرسینی در تئاتر منطقه ای معلولین زاگرس خوش درخشیدند

چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای معلولین زاگرس ظهر امروز چهارشنبه با اعلام نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

 

به گزارش بیستون، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای معلولین زاگرس ظهر امروز چهارشنبه با حضور مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی، استاندار کردستان و جمع دیگری از مسئولان استان های زاگرس نشین کشور در مجتمع فرهنگی هنری فجرسنندج برگزار و نفرت برگزیده معرفی و از آنها تجلیل شد.

جایزه  بخش های طراحی پوستر و لباس با رای هیئت داوران به یونس یوسفی طراح پوستر نمایش ئه ژین از هرسین کرمانشاه و طراح لباس نمایش یک دست صدا ندارد، ندا دده‌جانی از قروه اهدا شد.

دربخش طراحی صحنه هم با رای هیئت داوران الهه مهدی پور طراح نمایش ئه ژین از هرسین کرمانشاه رتبه سوم، نرگس سوری طراح صحنه نمایش موطلا از همدان رتبه دوم و سعیده عبداللهی و عبدالله عظیم پور طراحان لباس نمایش گناه گیس گلابتون از ایلام رتبه نخست را کسب کردند.

با رای هیئت داوران در بخش بازیگری زن همراه، باران احمدی از سنندج برای بازی در نمایش فرج رتبه سوم، زهرا چراغی برای بازی در نمایش گناه گیس گلابتون از ایلام رتبه دوم و مفیده زارع زاده باری بازی در نمایش خفگی از سقز رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

در بخش بازیگری همراه مرد هم با رای هیئت داوران از بازیگر خردسال نمایش مو طلا نیما میرزایی از همدان تقدیر شد و محمد تقی حیدری از کردستان برای بازی در نمایش شهردار کجاست رتبه سوم، مطصفی کولیوند برای بازی در نمایش یک شهرزیباتر از هرسین کرمانشاه و سید مهرداد کاووسی حسینی از همدان برای بازی در دو نمایش موطلا و فلفل نبین چه ریزه رتبه نخست را از آن خود کردند.

بازیگران نمایش یک شهر زیباتر در ابتکاری جالب مطالبات و درخواست های تماشاگران نمایش خود به ویژه معلولین را در چند اجرایی که در این جشنواره داشتند در قالب تابلویی پارچه ای در سه نسخه تهیه و یک نسخه آن را به سازمان بهزیستی کشور، نسخه ای به استاندارکردستان و نسخه ای هم به مدیرکل بهزیستی کردستان تقدیم کردند.

در بخش بازیگران جسمی حرکتی زن هیئت داوران با اهدای لوح های تقدیری از ام البنین ساهیان بازیگر نمایش گناه گیس گلابتون از ایلام، طیبه کاظمی بازیگر نمایش نجات آیینه ها از کرمانشاه، یلدا میهمی بازیگرنمایش شهردارکجاست از قروه و پروانه مشتری مبصر برای بازی در نمایش یک شهر زیباتر از کرمانشاه تجلیل کردند.

با رای هیئت داوران به دلیل رقابت فشرده بازیگران زن بخش جسمی حرکتی سه بازیگر لیدا معظمی، ندا عزیزی پیرمحمدی و فریده عبدی به ترتیب برای بازی در نمایش های یک دست صدا ندارد از قروه، یک شهر زیباتر از کرمانشاه و نجات آیینه ها از کرمانشاه توانستند حائر رتبه سوم شوند.

رتبه دوم این بخش هم با رای هیئت داوران دارای دو برگزیده شامل زهرا حنیفی از قروه برای نمایش یک دست صدا ندارد و کاله مرادی از سقز برای بازی در نمایش خفگی بود.

رتبه نخست این بخش را هم  پریسا برقزادگان و مرضیه علیزاده از همدان برای بازی در نمایش فلفل نبین چه ریزه از آن خود کردند.

در بخش بازیگران جسمی حرکتی مرد با رای هیئت داوران از کامران اسکندری برای بازی در نمایش گناه گیس گلابتون از ایلام تقدیر شد.

رتبه سوم این بخش هم به دلیل فشردگی رقابت در بین بازیگران سه برگزیده شامل علی اکبر کمانگراز کامیاران، علی حسینی از ملایر و سلیمان سماواتی از سقز داشت.

بهنام میرزایی برای بازی در نمایش موطلا از همدان و علی اصغر اسماعیلی برای بازی در نمایش هفت خوان از دهلران رتبه دوم این بخش را با رای هیئت داوران کسب کردند.

رتبه نخست این بخش را هم بازیگرنمایش های خفگی و این دیگه نوبرشه از سقز محمد مهدی از سقز از آن خود کرد.

در بخش بازیگری اختلالات بینایی سلیمان خسروی رتبه سوم، خالد ایرانی از مریوان رتبه دوم و مجید احمدی از کرمانشاه رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

در بخش اختلالات شنوایی بازیگری زن، رتبه سوم را صغری غلامی از دهلران، رتبه دوم را راحله ریاحی از دهلران ورتبه اول را هم سمیرا رحیمی از کرمانشاه از آن خود کردند.

رتبه های اول تا سوم بازیگری زن در بخش کم توانان ذهنی را سه بازیگر نمایش نجات آیینه ها از کرمانشاه شامل رتبه سوم مریم رجایی پور از ه، رتبه دوم مینا نیک نیا  و رتبه اول هم هاینه جواهری به خوداختصاص دادند.

در بخش بازیگری مرد کم توان ذهنی هم رتبه سوم را شش بازیگر نمایش عکس یادگاری سجاد مهدیان، محمد جواد یاور، روح الله اسدی مقدم، عبدالرضا رشیدیان و مسلم کاظمی و بهزاد ناتلی کسب کردند.

و این شش بازیگر بعد از دریافت لوح و جوایز خود رو به حضار دست های خود را درهم گره کردند وهم صدا فریاد زدند « ما همه مثلهمیم».

رتبه دوم این بخش را هم افشین امیری از کرمانشاه و رتبه اول را هم مرتضی محبوبی از کرمانشاه برای بازی در نمایش نجات آیینه ها به خود اختصاص دادند.

در بخش نمایشنامه نویسی خیابانی هم حسنا قبادی نویسنده وطراح نمایش سقوط آزاد از ایلام رتبه سوم، عزیززادسر از مریوان رتبه دوم و مرتضی ازسدی طراح و نویسنده نمایش یک شهر زیباتر از کرمانشاه رتبه اول را کسب کردند.

در بخش نمایشنامه نویسی صحنه ای هم صباح سلطانی و محسن عظیمی به ترتیب نویسندگان نمایش های شهردار کجاست و ئه ژین رتبه سوم، عبدالله عظیم پور از ایلام و محسن عظیمی هم از سقز رتبه دوم و بهنام میرزایی از همدان رتبه نخست این بخش را از ان خود کردند.

در بخش کارگردانی هم محمد صمدی کارگردان نمایش یک دست صدا ندارد از قروه، امیر زارع زاده کارگردان نمایش این دیگه نوبرشه از سقز رتبه سوم، سید مهرداد کاووسی حسینی کارگردان نمایش فلفل نبین چه ریزه از همدان رتبه دوک و نرگس سوری کارگردان نمایش موطلا از همدان را به خود اختصاص دادند.

منبع مهر

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید