وحيد احمدي : ناكارآمدي نمايندگان وقت مجلس باعث ظهور بابك زنجاني شد

بیستون نیوز :

وحيد احمدي :اگر در کمیسیون انرژی وقت آن دوره مجلس، نمایندگاني کارآمد وجود می داشتند و اعمال نظارت می کردند در تمام سطوح، بر عملکردها و نیز قراردادها نظارت و رصد می کردند آیا بابک زنجانی ها بوجود می آمد؟

 

سرويس سياسي بيستون،با توجه به تعطیلات رسمی مجلس اکثر نمایندگان برای جلب آرا مردم حوزه خود در جلساتی شرکت می نمایند که  وحید احمدی نماینده حوزه انتخابيه کنگاور، صحنه و هرسین از این قائده مستثنی نبوده و در جلسات متعدد و در حضور مردم به دفاع از ۴ سال نمایندگی خود در این دوره و تشریح برنامه هایش جهت حضور مجدد در دوره آتی از انتخابات مجلس دهم مي‌پردازند.

در این راستا  احمدی در جلسه ای که در عصر روز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۴ در شهرک الزهراء بیستون برگزار گردید، بصورت مفصل و طی جلسه ای تقریباً طولانی به تشریح برنامه ها، دفاع از عملکرد خود پرداخت و نیز به سوالات شهروندان  پاسخ دادند.

در ابتدای جلسه وحيد احمدی  با اشاره به مضمون آیه ای از قرآن مجید که تداعی کننده این مهم می باشد که “خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آن ملت خودشان خواهان تغییر باشند”، بسیاری از مشکلات و مسایل زندگی را مرتبط با انتخاب های خود مردم دانسته و در ادامه وظیفه انسان را به دو دسته وظایف فردی و اجتماعی تقسیم بندی نمودند.

وي در ادامه اشاره كرد، در وظیفه فردی سود و زیان کار متوجه خود فرد می باشد. در ادامه این عضو کمسیون امنیت ملی به موضوع عدم بی تفاوتی مردم در انتخابات و تاکید بر انتخاب اصلح و جستجو در بین کاندیداها و نهایتاً انتخاب بهترین گزینه را به حضار گوشزد نمودند و تاکید کردند شما حق دارید بگردید و با تحقيق بيشتر گزينه اصلح را انتخاب کنید.

اين نماينده مجلس از عقل، انتخاب و اختیار به عنوان نمودهای عقلانی رفتار انسانی اشاره نموده و توضیح دادند که انسان ها در هر کار و فعلی گرایش به انتخاب بهترین گزینه را دارند و این را از شان انسانی ناشی دانستند. وي گفت: کسی که وارد اطاقی می شود دوست دارد بهترین نقطه را برای نشستن انتخاب کند، ساعت بیدار شدنش را انتخاب می کند، نحوه پوشش را بهمین ترتیب به بهترين نحو و مناسب شان خويش انتخاب مي كند.

در ادامه اين جلسه احمدي، ویژگی های نماینده را ابتدا از حضار پرسیدند که یکی از شهروندان در این راستا فهرست وار ویژگی های کلی را برشمرد.

در ادامه حجت الاسلام احمدی به تشریح ویژگی ها و صفات نماینده پرداختند و عنوان نمودند: کار نماینده قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است. و بخاطر اینکه نماینده بتواند بر حسن اجرای قانون نظارت حداکثری داشته باشد، به لحاظ سطح توانایی باید حداقل هم سطح ریس جمهور و کابینه اش باشد. زمانی نماینده دارای ضعف اخلاقی، سیاسی، مالی و .. نباشد ، با اقتدار می تواند از اهرم های نظارتی خود استفاده نموده و بر امور نظارت نمایید.

وي در ادامه به تخصص اشاره نموده و مطرح كردند که در مجلس متناسب با سطح تخصص نماینده بایستی عضو کمیسونی شود و اگر در کمیسیون انرژی وقت آن دوره مجلس، نمایندگاني کارآمد وجود می داشتند و اعمال نظارت می کردند در تمام سطوح، بر عملکردها و نیز قراردادها را نظارت و رصد می کردند آیا بابک زنجانی ها بوجود می آمد؟ همچنین یادآور شدند کاندیدا باید اهل دروغ نباشد و قول غیرعملی ندهد.

احمدی در بخش بعدی اين جلسه ، در پاسخ به سوال یکی از حضار که پرسیدند شما در این دوره چه کارهايی را براي حوزه انتخابيه انجام داده ايد؟،  احمدی در مورد عملكردش، به خدمات خود در چهار بخش اشتغال، حوزه سلامت و بهداشت، توسعه زیرساخت های شهری و روستایی و جایگاه و شان نماینده گی اشاره نمودند.

در این راستا(اشتغال) گریزی به مشکلات مردم بخش بیستون و از جمله معضل بیکاری زدند و توضیحات مفصل و علمی را در راستای بیکاری و استراتژی های پیش رو مطرح نمودند.

اين نماينده مجلس عنوان نمود:  باید در مرحله اول نگاه به کار تغییر کند و سپس زمینه های ایجاد کار توسط دولت را بررسی و بوجود آید. سپس توضیح دادند که برخی کاندیداها قول های غیرعملی را در راستای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری به مردم می دهند که این کار پسندیده نیست.

وي در ادامه به تلاش خود جهت راه اندازی و ایجاد دو پروژه (کارخانه ذوب آهن و ایران خودرو) و افتتاح آنها در سال آینده اشاره نموده و یادآور دو مساله مهم شدند: تلاش برای ایجاد مراکزی جهت اشتغال جدید و استفاده از مراکزی که برای اشتغال وجود دارد اما مردم سهم مناسبی برای استفاده نداشته اند. (همچون پتروشیمی، کارخانه قند و …). در ادامه آقای احمدی به بررسی چرایی علت عدم استفاده مراکز صنعتی منطقه از نیروی بومی پرداخته و تبیین جالبی از این موضوع داشتند. در این راستا یادآور شدند ممکن است برخی مدیران احساس کنند اگر از نیروهای بومی استفاده کنند، ممکن است نیروهای بومی در غالب مطالباتی برای آنان مشکلاتی بوجود آوردند. حال اینکه چنین شبه ای نمی تواند صحت داشته باشد و این در حالی است که مردم ما فهیم اگاه و متعهد به رعایت قانون و مقررات هستند.

و نیز مسئولین شهرستان اعم از فرماندار، شهردار و حتی نماینده مجلس در این موضوع ممکن است نظارت کامل را به کار برده نباشند.ولي  تلاش شده است بنابه دلایلی سهم مناسبی جهت بومی گزینی درنظر گیرند.

در ادامه وحيد احمدی به عدم تناسب تحصیلات و تخصص اکثر جوانان با نیازهای شغلی مراکز صنعتی حوزه مربوطه اشاره نموده و یادآور شد:  بسیاری از دستگاه ها در کارخانجات نیاز به متخصص مربوطه داشته که در این راستا به اداره فنی حرفه ای شهرستانها متذکر شده ام که بررسی کنند چه حرفه ها و تخصص هایی در منطقه نیاز است که هماهنگ با آن افراد را آموزش تخصصی دهند.

 احمدی در ادامه به خدمات خود در حوزه بهداشت و درمان اشاره نموده و متذکر شدند اینجانب با نظارت دقیق بر مسولین خواهان برطرف کردن نقاط ضعف این حوزه شده ام. ایشان به بیمارستان صحنه اشاره نموده و از رضایت مردم از خدمات مختلف این بیمارستان گفتند و اشاره نمودند که در حوزه بهداشت و درمان بخش بیستون نیز از افزایش خدمات برخوردار بوده است و ساعات کار درمانگاه که قبلا تا ۲ بعدازظهر بود، اکنون ۲۴ ساعته شده است.

همچنين در راستای موضوع زیرساخت های شهری و روستايی،  معترف شدند: در زیرساخت های شهری اقدامات چشمگیری انجام نشده است به دلیل عدم وجود درآمد، شهرداری ها قادر به توسعه زیر ساخت ها نشده که آن هم مربوط به وظایف چندین دستگاه دولتی است اما در بخش روستایی توفیقاتی وجو داشته. مثلا اشاره نمودند در بخش مرکزی هرسین؛ و در آغاز فعالیتش در مجلس که فقط یک روستا در منطقه گاز رسانی شده بود با تلاشی که صورت گرفت اکنون بیش از ۱۴ روستا گاز رسانی شده و مابقی حداکثر تا پایان سال بهره‌مند می شوند.

در حوزه راه روستایی، در دو بخش راه های که احتیاج به روکش و یا راه های که احتیاج به احداث دارند، به موجب دستور وزیر راه و شهرسازی می بایستی ظرف دو سال این اقدامات انجام پذیرد. که بخشی از ان در سال جاری انجام گرفته و مابقی آن در سال آینده در برنامه ما می باشد.

ایشان در ادامه به راه پر خطر پلیس راه به هرسین که در سال های گذشته تلفاتی زیادی را نیز داشته است، اشاره نموده و اضافه کرد که در این دوره نمایندگی ایشان این راه توسعه داده شد و دو بانده گردید.

احمدي در ادامه به ضرورت حفظ جایگاه مجلس و نماینده اشاره نمودند و بیان داشتند: در این مدت منافع عموم مردم به عنوان یک اصل مورد توجه بوده و اجازه نداده ام کسی از این موقعیت سوء استفاده نماید. با رفتار خود و موضع گیری بجا و اظهارات دقیق سعی نموده ام با محوریت قانون و رعایت حقوق همه بخش های اجرایی و قضایی همدلی، هماهنگی خدمت به مردم مورد توجه قرار گیرد و در جریان بررسی مهمترین مساله کشور در مجلس یعنی موضوع هسته ای و برجام سعی نمودم به عنوان یکی از ۱۵ عضو کمیسیون برجام نقش خود را در جهت حفاظت و حراست از دستاوردهای هسته ای ومنافع ملی و رفع دغدغه‌های مردم به انجام به رسانم. همچنین ایشان خاطر نشان کرد، من با رای ديگر نمایندگان به عنوان نائب ریس کمیسیون برجام انتخاب شده که این موضوع را مایه مباهات تمام شهروندان دانسته و شکر گذار لطف خداوند منانم که هیچ گونه لغزشی و یا سواستفاده ی جهت پیش برد منافع گروه خاص و یا افراد خاصی را از جایگاه نمایندگی ام نکرده ام.

                 «گزارش: افشین منوچهرآبادی»

مطالب پیشنهادی

  1. معین گفت:

    آقای احمدی مگه شما خودتان نماینده وقت نیستی منظورت کیه .مردم دیگه از عوام فریبی شما آگاهند

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار