وحید احمدی : نگرانی از ایمنی نیروگاه بوشهر سیاسی است

  • تاریخ: ۲۹ بهم ۱۳۹۴
  • دسته: سیاسی

بیستون نیوز :

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زیر سوال بردن ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر از سوی اعراب خلیج فارس سیاسی کاری است و نباید به آن توجهی داشت.

به گزارش بيستون؛ وحید احمدی با اشاره به طرح نگرانی اعراب خلیج فارس از ایمنی نیروگاه بوشهر توسط یوکیا آمانو گفت: طرح چنین نگرانی هایی نادرست و مغرضانه است، تمام استانداردهای لازم در نیروگاه اتمی بوشهر رعایت شده است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: طرح چنین نگرانی هایی سیاسی است و اعتقاد داریم بعد از تقویت جایگاه ایران در بحث هسته ای و اجرایی شدن برجام، عوامل سیاسی در پشت پرده تلاش دارد ایمنی فعالیت های اتمی ایران را زیر سوال ببرد.

وی با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی در خصوص ایمنی نیروگاه بوشهر وجود ندارد اظهار داشت: پرداخت به نگاه نادرست اعراب خیلج فارس از سوی دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی جای تعجب دارد چرا که همان اندازه که احتمال دارد نیروگاه های اتمی کشورهای دیگر به مشکل بخورد، ممکن است نیروگاه بوشهر نیز نقض یا ایرادی پیدا کند.

این نماینده اعتقاد دارد که جمهوری اسلامی تمام ملاحظات را برای امنیت کشور و منطقه در نظر دارد و هیچ نهاد و کشوری نمی تواند بهتر از ایران از عهده این کار برآید.

 احمدی در این باره که یوکیا آمانو پیشنهاد همراهی و کمک به ایران برای ارتقا نیروگاه اتمی بوشهر را داده است، گفت: لازم به چنین همکاری وجود ندارد، دانشمند هسته ای ایران به بهترین شکل ممکن می توانند از عهده تاسیسات هسته ای کشور برآیند و نیازی نیست با طرح این مسائل توانایی جوانان ما زیر سوال برود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح چنین مسائلی مقرضانه و سیاسی است و نباید به چنین اظهارات و نگرانی های توجه کرد.

در همين راستا، یوکیا آمانو دبیر کل آژانس بین المللی انژی هسته ای اظهار داشت که نگرانی اعراب خلیج فارس درباره نیروگاه بوشهر را جدی می گیرد. وی ادامه داد: این مهم است که ایران بداند ما آماده همکاری برای ارتقا ایمنی نیروگاه بوشهر هستیم.

منبع:خانه ملت

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار