ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده, عناوین برگزیده, گزیده اخبار > وزیر ارشاد در جمع اصحاب فرهنگ و هنر صحنه، هرسین، کنگاور و سنقر:

وزیر ارشاد در جمع اصحاب فرهنگ و هنر صحنه، هرسین، کنگاور و سنقر:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر به کرمانشاه در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های صحنه، هرسین،کنگاور و سنقر با بیان اینکه نیازمند آمایش منطقه ای فرهنگی کشور بیش از گذشته هستیم گفت: فرهنگ، هنر و ادب تنها در یک نقطه کانونی مانند تهران نیست بلکه سفره گسترده ای است که تمام ایران را در برمی گیرد.

به گزارش خبرنگار بیستون نیوز:

؛ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه افزود: تیشه های فرهاد یادآور این نکته است که ایران و ایرانی چگونه بر سنگ کوفته است تا ایران پابر جا بماند.

صالحی ادامه داد: باید به توسعه فرهنگی کشور بیش از گذشته بیندیشیم. ایران را با فرهنگ و هنر آن در جامعه بین المللی می شناسند و آوازه ما در جهان بر این اساس است.

وی با تأکید بر ضرورت آمایش منطقه ای فرهنگی در کشور افزود: به قطب های فرهنگی در استان ها نیازمندیم و باید ظرفیت های نسبی فرهنگی هر منطقه را شناسایی کنیم زیرا شهرها و شهرستان ها دارای ظرفیت های تاریخی و فرهنگی قابل اتکایی هستند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر همین اساس به سرعت به سمت استان ها و شهرستان ها حرکت می کند و این روند در سال ٩٧ هم دنبال خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت متبوعش و استانداری استان کرمانشاه ادامه داد: این تفاهم نامه امروز با این هدف امضا شد که بیش از ٨٠ میلیارد تومان در بازه زمانی سه ساله به عنوان نقشه راه فرهنگی این استان سرمایه گذاری فرهنگی و برنامه ریزی شود.

وی با تأکید بر اینکه بودجه های دولتی محدود است و فقط می تواند به تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام برسد گفت: توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به طور جد آن را دنبال می کنیم.

صالحی با اشاره به بیمه هنرمندان افزود: در سال ٩۵ حدود ١۶ هزار هنرمند بیمه شده اند که این تعداد در پایان سال ٩۶ به بیش از ٢٩هزار نفر رسیده است و امیدوارم در سال ٩٧ نیز با سرعت بیشتری در این مسیر گام برداریم.

صالحی در پایان گفت: خیابان های فرهنگ و هنر به مثابه گذرهای فرهنگی است که ظرفیت برگزاری نمایشگاه های دائمی فرهنگی و هنری را دارد و این مسیر را در کرمانشاه نیز دنبال خواهیم کرد/ برنا؛http://bistoonnews.com/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d9%86/

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید