وقوع آتش سوزی در بیستون+تصاویر

بیستون نیوز :

امروز چهار شنبه چهارم شهریور ماه در حوزه استحفاضی شهرستان هرسین و در بخش بیستون یک فقره آتش سوزی به وقوع پیوست.

به گزارش خبرنگار بیستون امروز چهار شنبه چهارم شهریور ماه در حوزه استحفاضی شهرستان هرسین و در بخش بیستون یک فقره آتش سوزی به وقوع پیوست.

بر این اساس ، آتش سوزی در حوالی شهرک الزهرا در ۲۰۰ متری پایین دست محوظه باستانی و کتیبه بیستون گزارش شده است.

شروع این آتش سوزی از قسمت پایین و ظلع غربی کاروانسرای شاه عباسی شروع و در مسیر باد تا حوالی امامزاده باقر(ع) امتداد پیدا کرد.

در این آتش سوزی که در زمینهای کشاورزی منطقه رخ داد ، علاوه بر سوختن چند هکتار از زمینهای زراعی نیز باعث ایجاد خساراتی به باغات زیر سراب بیستون هم شد.

بلافاصله با اعلام گزارش آتش سوزی شهردار و پرسنل شهرداری بیستون و نیز آتش نشانی در محل حاضر شدند و به کمک اهالی بومی به اطفاء حریق پرداختند.

همچنین عوامل آتش نشانی شهرستان هرسین ، آتش نشانان پتروشیمی و نجاتگران هلال احمرنیز نقش خود را به شایستگی انجام دادند.

در این بین با توجه به هفته دولت و مراسمات متعددی که جهت افتتاح پروژه های مختلف در سطح شهرستان هرسین در جریان بود،حضور به موقع فرماندار هرسین در محل و صدور دستورات لازم و آماده باش پرسنل و ادارات مربوطه تا خاموش نمودن آتش جلب توجه می کرد.

خوشبختانه با تلاش و کوششی که به عمل آمد از سرایت آتش به منابع طبیعی منطقه جلوگیری ، و این بار محیط زیست و پوشش گیاهی منطقه از خطر نابودی در امان ماند.

امسال بخش بیستون حدود بیست هکتار از جنگلها و منابع طبیعی بکر خود را در اثر آتش سوزی از دست داد.

1112 وقوع آتش سوزی در بیستون+تصاویر 113 وقوع آتش سوزی در بیستون+تصاویر 12 وقوع آتش سوزی در بیستون+تصاویر images4 وقوع آتش سوزی در بیستون+تصاویر

مطالب پیشنهادی

  1. رضا گفت:

    سلام
    چرا از عوامل آتش نشانی شهرستان هرسین -آتش نشانان پتروشیمی و نجاتگران هلال احمر چیزی ذکر نکردید

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار