يادي از اسوه ادب و متانت،شهيد رمضان خواجوي // شهادت در رخت دامادي

بیستون نیوز :

شهيد با اخلاق و متين شهر هرسين رمضان خواجوي ، در سال ۱۳۳۲ پا به عرصه هستي گذاشت.وي فرزند ملک محمد (شیخ برا) خواجوی بود.اين شهيد عزيز در خانواده ای متدین در محله محمد رحیم هرسين كودكي و نوجواني خود را سپري كردند.


Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284
سرويس فرهنگي بيستون،شهيد با اخلاق و متين شهر هرسين رمضان خواجوي ، در سال ۱۳۳۲ پا به عرصه هستي گذاشت.وي فرزند ملک محمد (شیخ برا) خواجوی بود.اين شهيد عزيز در خانواده ای متدین در محله محمد رحیم هرسين كودكي و نوجواني خود را سپري كردند.
تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در شهر هرسین گذراند،اما با آغاز جنگ تحمیلی همراه با همرزمان و دوستانش از جمله سردار کوروش آسیابانی ، رحمت اله سیفی، محسن خواجوی، اسماعیل لطفی ، اکبر حمزه ای ، شهید نعمت اله خوشراه و نعمت اله ابدالی و دکتر مهر علی رحیمی و ….به سوي جبهه هاي حق عليه باطل شتافت.
علیرغم اينكه مادر اين شهيد دل كندن از پسر برايش دشوار مي نمود،آن هم پسري كه در محله و شهر شهره اخلاق و متانت و دينداري بود، راهی حبهه های جنگ شد. بطوریکه در اوايل با خواب کردن مادر راهی جبهه ها می شد.او حتي براي رفتن به جبهه نمي خواست مادرش را كمي هم شده برنجاند.
شهید خواجوی قبل از آغاز جنگ نیز اعلامیه های امام را منتشر مي كرد و به امام نیز نامه هایی نوشته اند که اسناد آن در اختيار برادر ایشان  است.و در فرصتهاي بعدي در اختيار شما مخاطبان عزيز قرار مي گيرد.
شهید خواجوی تقریبا در کلیه عملیاتهاي دفاع مقدس شرکت و همراهي مي کردند. در عملیات رمضان بود كه بعنوان آرپی چی زن از ناحیه كمر و  پا  مجروح شدند و مدتها با اين ضايعه شديد سر كردند.
وی نزدیک به یک سال در بیمارستان مولوی تهران تحت مراقبتهاي شدید پزشكي بودند و در تمام اين اوقات مادر ایشان پرستاري از فرزند را بر عهده گرفت. بطوریکه یک لحظه چشم از فرزند بر نمی داشت،و مانند پروانه اي عاشق گرد شمعش مي گشت.چون مادر بود و حس مادرانه به او مي گفت كه فرزندش بيشتر از اين زميني نمي ماند.
شهید خواجوی بعد از گذشت یکسال و گذران دوران نقاهت،پس از مداوا و بهبودی ،با وجود جانبازی و شدت جراحات از مجاهدت و پایمردی و دفاع از وطن دست بر نداشت و مجددا راهی جبهه های جنگ شد و تقریبا تا سال پایانی جنگ بر سر عقیده و آرمان خود خود ماند.
اين شهید گرانقدر در سال  ۱۳۶۸  اندكي بعد از پايان جنگ تحميلي از قافله عشاق جا نماند. در ماموریتی که از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به وی محول شده بود،در رخت دامادی و يك روز قبل از عروسي،به آرزوي زيبايش كه همان رسيدن به معشوق واقعي وديرينه اش بود رسيد. وي به درجه رفیع شهادت رسید و به خيل دوستان شهيدش پيوست و اين ما هستيم كه در روزمره گي و هيجانات كاذب زندگي مانده ايم.
روحمان با يادش شاد
 يادي از اسوه ادب و متانت،شهيد رمضان خواجوي // شهادت در رخت دامادي

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار