پایگاه قهرمانی و استعدادیابی ورزشی نونهالان و نوجوانان کرمانشاه افتتاح شد

بیستون نیوز :

پایگاه قهرمانی و استعدادیابی ورزشی نوجوانان و جوانان استان کرمانشاه با حضور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور افتتاح شد.

مجتبی جوهری بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح پایگاه قهرمانی و استعدادیابی ورزشی نوجوانان و جوانان استان کرمانشاه که با حضور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور برگزار شد اظهار داشت: پرورش قهرمانان رشته های ورزشی مختلف منوط به استعداد یابی و تربیت این استعدادهاست.

 

وی ادامه داد: این استعداد یابی و پرورش قهرمانان ملی و جهانی نیز بدون وجود یک پایگاه استعداد یابی میسر نخواهد بود که امروز کرمانشاه صاحب این پایگاه می شود.

 

جوهری ادامه داد: این مرکز می تواند با شناسایی نونهالان مستعد با همکاری آنها علاوه بر مشاوره برای انتخاب رشته ورزشی مناسب این استعداد ها را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بیان داشت: پس از استعداد یابی تمرینات لازم برای این افراد از سوی مربیان تجویز می شود و سپس ورزشکار ار به مرحله آمادگی برای مسابقات می رسانند.

 

جوهری در پایان با اشاره به نهایی شدن بودجه سال ۹۴ ورزش استان کرمانشاه گفت: استعداد یابی و پرورش استعدادا می تواند هزینه شدن بودجه ها را هدفمند و به صرفه کند.

 

ساخت مرکز استعدادیابی ورزشی در کرمانشاه یک سرمایه گذاری است

 

محمد علیپور ظهر امروز در مراسم افتتاح پایگاه قهرمانی و استعدادیابی ورزشی نونهالان و نوجوانان کرمانشاه اظهار داشت: اگر بخواهیم به صورت سنتی به موضوع نگاه کنیم باید گفت که تمام استانها پایگاه استعدادیابی و قهرمانی دارند اما این پایگاه ها با امکانات ۲۰ سال قبل نمی توانند به اندازه کافی موثر باشند.

 

وی ادامه داد: برای این مهم برنامه ریزی شده است تا بتوان امکانات این پایگاه ها را به روز کرد و انجام برنامه ریزی ها نیز از دو سال پیش آغاز شده است.

 

علیپور تصریح کرد: این سالن های به روز شده برای استعدادیابی و پرورش قهرمانان فعال خواهد بود و طبق برنامه ریزی و متدهای جدید تا کنون سالن های مجهز به امکانات جدید در ۲۰ استان راه اندازی شده است.

 

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور با اشاره به هزینه اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیون تومان برای سالن استعدادیابی قهرمانی در کرمانشاه خاطرنشان کرد: این هزینه به گونه ای سرمایه گذاری است و در آینده به بازدهی خواهد رسید.

 

وی در پایان به استعدادهای خوب ورزشی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: افتتاح این سالن برای کرمانشاه یکی از ضرورت ها برای استانی است که مملو از استعدادهای ورزشی و قهرمانی است.

 

کرمانشاه مملو از استعدادهای سرشار ورزشی است

 

جعفر همتی بعد از ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیئت انجمن های ورزشی استان کرمانشاه و مراسم افتتاح پایگاه قهرمانی و استعداد یابی استان کرمانشاه که با حضور رئیس فدراسیون انجمنهای ورزشی برگزار شد اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در استان کرمانشاه مورد کم توجهی قرار گرفته است شناسایی استعداد هاست.

 

وی ادامه داد: استعدادهای سرشار ورزشی در استان وجود دارد که اگر کشف شده و در مسیر صحیح و علمی هدایت شوند آینده ورزش استان متحول خواهد شد.

 

مشاور عالی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: به هر حال این اتفاق خوب افتاد تا جوانان استان کرمانشاه با هوش و استعداد سرشار خود بتوانند بر اساس روشهای علمی و دقیق مسیر درست و مناسب داشته های خود را انتخاب کرده و افتخار آفرینان آینده ورزش کشور باشند.

 

ابقاء رئیس هیئت انجمن های ورزشی استان کرمانشاه

 

در این نشت همچنین حجت الله موسوی اجاق با اکثریت ۱۶ رای از ۱۸ رای کسب شده در سمت خود به عنوان رئیس هیئت انجمن های ورزشی استان کرمانشاه ابقا شد.

 

سالن قهرمانی و استعداد یابی ورزشی نونهالان و نوجوانان کرمانشاه با اعتبار بالغ بر ۳۳۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار