ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۵۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > پرونده قاتل حنانه در دست بررسی است

پرونده قاتل حنانه در دست بررسی است

پس از ستایش این بار حنانه دختربچه ۴/۵ساله سنقری قربانی نیت شوم مرد همسایه شد.

به گزارش بیستون «حنانه غیاثی» ساکن شهرک ولیعصر سنقر بعد از ظهر ۲۶خرداد از خانه خارج و به دلایل نامعلومی مفقود می شود. جسد حنانه صبح روز بعد در زیر پل ورودی کمربندی نوساز ضلع شرقی شهرستان کشف می شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی کرمانشاه در گفت وگویی با بیان اینکه چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه گذشته خبری مبنی بر گم شدن دختر ۴/۵ ساله به نام« حنانه غیاثی» در سنقرکلیایی به مرکز انتظامی استان اعلام شد، اظهار کرد: موارد گم شدگی از حساسیت ویژه ای نزد پلیس برخوردار است، بنابراین این مورد در دستور ویژه کار پلیس قرار گرفت‌ و حوزه انتظامی سنقر همه نیروهای خود را بسیج کرد. در نهایت صبح روز بعد جسد دختر بچه سنقری در زیر پل ورودی کمربندی ضلع شرقی شهرستان سنقر پیدا شد. سرهنگ «محمدرضا آمویی» گفت: با دستور سریع مراجع قضایی جسد حنانه غیاثی برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.
وی افزود: در همان روز پیدا کردن مظنون و یا مظنونان در دستور کار پلیس انتظامی شهرستان قرار گرفت و با ایجاد تیم ویژه ، دو شنبه ۳۱ خرداد فرد مورد نظر دستگیر و در بازجویی ها به قتل‌حنانه اعتراف کرد.سرهنگ آمویی بیان کرد: قاتل این پرونده در حال طی مراحل قانونی در واحد قضایی شهرستان است. فرد مجرم روانه زندان شد. وی با اشاره به تاکید ریاست دادگستری کرمانشاه مبنی بر سرعت عمل در رسیدگی به این پرونده و اشد مجازات برای فرد خاطی، اظهار کرد: در حال حاضر از بیان دلیل و انگیزه قتل معذوریم چراکه ممکن است در روند دادرسی پرونده خلل وارد شود. اطلاعات تکمیلی پرونده قتل حنانه بعد از اتمام روند دادرسی در دادسرا و اعلام حکم دستگاه قضایی در اختیار همشهریان قرار داده می شود.سرهنگ امویی همچنین با اشاره به اطلاع رسانی غیرحرفه ای و نامعتبر برخی رسانه های مجازی و مکتوب درباره قتل حنانه، متذکر شد:اصحاب رسانه از انتشار اخبار غیرموثق و بعضا گمانه زنی که مرجعیت رسمی و قانونی ندارند، پرهیز کنند.
وی در پایان به خانواده ها توصیه کرد که بیشتر مراقب رفت و آمد فرزندان خود بویژه کودکان که سن کمتری دارند، باشند. همچنین خانواده ها از فرستادن کودک خود در کوچه و خیابان و حتی خرید پرهیز و فرزندان خود را تحت کنترل قرار دهند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه نیز در یکی از سایت های خبری با بیان اینکه از لحظه دریافت خبر کشف جسد؛ دستور لازم برای همه نهادهای امنیتی، انتظامی و نظامی استان صادر شد، افزود: با لطف خداوند متعال و پیگیری شبانه روزی دادستان و رئیس دادگستری شهرستان سنقر و ضابطان تحت امر پس از پیدا شدن سرنخ هایی در مورد قاتل وی در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شد و با حکم ماموریت ویژه در دادگستری سنقر به موضوع رسیدگی خواهد شد.
عدالتخواه اظهار کرد: با توجه به اینکه تشریفات دادرسی پرونده های جنایی، زمان بر است اما نظر به التهاب ایجاد شده و برای شتاب بخشی در این مورد شخصا به موضوع ورود پیدا کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن حکم قانونی در رابطه با قاتل به نحو علنی اجرا شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: متاسفانه عده ای به جای اینکه به پدر و مادر و بستگان داغدار حنانه معصوم دلداری دهند و از التهاب و تشنج حاکم بر محیط بکاهند، با نشر اکاذیب در فضای مجازی سعی در ملتهب کردن جو روانی جامعه دارند لذا در این زمینه صرفا اطلاع رسانی دستگاه قضایی معتبر است و هیچ شخص و مرجع دیگری اطلاعات قابل اعتنا و موثقی در اختیار ندارد و مطالب منتشر شده عمدتا گمانه زنی است. عدالتخواه به مردم توصیه کرد که توجهی به این گونه اطلاع رسانی ها نداشته باشند تا خواسته و ناخواسته به گمانه ها و شایعات دامن نزنند.

نویسنده: فرحناز چراغی / همشهری

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید