پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسير بي مهري متوليان خود شده است

بیستون نیوز :

پروژه ۲۰۳ واحدي مسکن مهر دادگستری هرسین يكي از چند پروژه ناتمام مسكن مهر شهرستان هرسين است كه سه سال از وعده تحويل آن به متقاضيانش گذشته است.

سرويس اجتماعي بيستون ، پروژه ۲۰۳ واحدي مسکن مهر دادگستری هرسین يكي از چند پروژه ناتمام مسكن مهر شهرستان هرسين است كه سه سال از وعده تحويل آن به متقاضيانش گذشته است.
پروژه ای که سال ۸۹ _۹۰ شروع به کار کرد و قرار بود حداکثر سال ۹۲ تحویل داده شود در حال حاظر هم به گفته چند تن از متقاضيان اين پروژه، مراحل ساخت و سازش به اتمام رسيده و الان هم که آماده تحویل شده اداره گاز هرسين به تعهداتش در اين زمينه عمل نمي كند.اين گونه ناهماهنگي هاي بين ادارات در اكثر پروژه هاي مسكن مهر كشور به چشم ميخورد و باعث شده در زمان تحويل كامل بعضي از قسمتهاي ساختمان و تاسيسات آن فرسوده شود و نياز به تعميرات مجدد پيدا كند كه دود اين بي برنامگي ها در نهايت به چشم مردم مي رود.
مسكن مهر پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسير بي مهري متوليان خود شده است
چند مطلب مهم در مورد اين پروژه وجود دارد كه بطور اجمالي به آنها اشاره مي كنيم:
۱ . پروژه اي كه در ابتدا قرار بود به قیمت متری ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار تومان تحویل متقاضيانش شود ، الان به  قیمتی حدود ۵۰۰ هزار تومان تحویل داده میشود.
۲. نصب آسانسور از کلیه پروژه حذف شده است.
۳. پار کینگ ها را تبدیل به یک واحد کرده اند و رسما واگذار شده است.
۴. بعد از ورشكستگي و فرار پیمانکار اوليه اين طرح  با وجود اینکه پیمانکار مبلغی حدود ۱/۵ میلیارد تومان بدهی داشت هیچ گونه پیگیری قضایی بصورت جدي نشد و جبران خسارت با افزايش قيمت واحد ها از اعضا وصول شد.
۵. پس از فرار پیمانکار خود هیات مدیره دادگستری متولی تکمیل شد که آنها هم شخصی به نام س . الف را بعنوان نماينده و مدير پروژه و يا كار پرداز استخدام کردند که هبچگونه مدرک و تجربه مرتبطی با ساخت و ساز نداشت.
۶. مدير جديد پروژه هم  اقدام به استخدام حدود ۵ نفر در پروژه کرد .که ماهانه مبلغی حدود ۸ میلیون تومان بابت حقوق خود و این افراد بر هزینه های پروژه اضافه گرديد.
اين در حالي است كه این افراد حدود ۳۰ ماه است که در این منصب قرار دارند یعنی ۳۰ ماه را در ۸ ميليون ضرب كرده و اين مبلغ را به ديگر هزينه ها اضافه كنيد!!
۷. در اکثر واحد ها نقص های اساسی در کف سازی و سفید کاری و درب و پنجره ها وجود دارد.
۸. متراژ اعلام شده برای واحد ها با متراژ واقعی آنها همخوانی ندارد.
۹. کلیه تغیيرات اساسي ایجاد شده در پروژه بدون اطلاع اعضا بوده است.
مسكن پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسير بي مهري متوليان خود شده است
لازم به ذكر است كه تعداد سازه های مسکن مهر در شهرستان هرسین ۱۱۵۴ واحد است که از این تعداد ۳۲۸ واحد مسکن مهر (مهر شهر و مشاغل آزاد) و  ۲۰۳واحدی دادگستری، ۵۹واحدی مهر فرهنگیان، ۲۵۶واحدی بیستون، ۲۸واحدی مهر گلستان، ۱۶۰واحدی گل دشت بهزیستی(۱)، ۱۲۰واحدی گل دشت بهزیستی(۲) است.
مسكن مهر هرسين پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسير بي مهري متوليان خود شده است

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار