ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۴:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسیر بی مهری متولیان خود شده است

پروژه مسکن مهر دادگستری هرسین اسیر بی مهری متولیان خود شده است

پروژه ۲۰۳ واحدی مسکن مهر دادگستری هرسین یکی از چند پروژه ناتمام مسکن مهر شهرستان هرسین است که سه سال از وعده تحویل آن به متقاضیانش گذشته است.

سرویس اجتماعی بیستون ، پروژه ۲۰۳ واحدی مسکن مهر دادگستری هرسین یکی از چند پروژه ناتمام مسکن مهر شهرستان هرسین است که سه سال از وعده تحویل آن به متقاضیانش گذشته است.
پروژه ای که سال ۸۹ _۹۰ شروع به کار کرد و قرار بود حداکثر سال ۹۲ تحویل داده شود در حال حاظر هم به گفته چند تن از متقاضیان این پروژه، مراحل ساخت و سازش به اتمام رسیده و الان هم که آماده تحویل شده اداره گاز هرسین به تعهداتش در این زمینه عمل نمی کند.این گونه ناهماهنگی های بین ادارات در اکثر پروژه های مسکن مهر کشور به چشم میخورد و باعث شده در زمان تحویل کامل بعضی از قسمتهای ساختمان و تاسیسات آن فرسوده شود و نیاز به تعمیرات مجدد پیدا کند که دود این بی برنامگی ها در نهایت به چشم مردم می رود.
مسکن مهر
چند مطلب مهم در مورد این پروژه وجود دارد که بطور اجمالی به آنها اشاره می کنیم:
۱ . پروژه ای که در ابتدا قرار بود به قیمت متری ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار تومان تحویل متقاضیانش شود ، الان به  قیمتی حدود ۵۰۰ هزار تومان تحویل داده میشود.
۲. نصب آسانسور از کلیه پروژه حذف شده است.
۳. پار کینگ ها را تبدیل به یک واحد کرده اند و رسما واگذار شده است.
۴. بعد از ورشکستگی و فرار پیمانکار اولیه این طرح  با وجود اینکه پیمانکار مبلغی حدود ۱/۵ میلیارد تومان بدهی داشت هیچ گونه پیگیری قضایی بصورت جدی نشد و جبران خسارت با افزایش قیمت واحد ها از اعضا وصول شد.
۵. پس از فرار پیمانکار خود هیات مدیره دادگستری متولی تکمیل شد که آنها هم شخصی به نام س . الف را بعنوان نماینده و مدیر پروژه و یا کار پرداز استخدام کردند که هبچگونه مدرک و تجربه مرتبطی با ساخت و ساز نداشت.
۶. مدیر جدید پروژه هم  اقدام به استخدام حدود ۵ نفر در پروژه کرد .که ماهانه مبلغی حدود ۸ میلیون تومان بابت حقوق خود و این افراد بر هزینه های پروژه اضافه گردید.
این در حالی است که این افراد حدود ۳۰ ماه است که در این منصب قرار دارند یعنی ۳۰ ماه را در ۸ میلیون ضرب کرده و این مبلغ را به دیگر هزینه ها اضافه کنید!!
۷. در اکثر واحد ها نقص های اساسی در کف سازی و سفید کاری و درب و پنجره ها وجود دارد.
۸. متراژ اعلام شده برای واحد ها با متراژ واقعی آنها همخوانی ندارد.
۹. کلیه تغییرات اساسی ایجاد شده در پروژه بدون اطلاع اعضا بوده است.
مسکن
لازم به ذکر است که تعداد سازه های مسکن مهر در شهرستان هرسین ۱۱۵۴ واحد است که از این تعداد ۳۲۸ واحد مسکن مهر (مهر شهر و مشاغل آزاد) و  ۲۰۳واحدی دادگستری، ۵۹واحدی مهر فرهنگیان، ۲۵۶واحدی بیستون، ۲۸واحدی مهر گلستان، ۱۶۰واحدی گل دشت بهزیستی(۱)، ۱۲۰واحدی گل دشت بهزیستی(۲) است.
مسکن مهر هرسین
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید