پیشرفت ۲۷ درصدی پروژه چهاربانده کردن محور هرسین- پلیس راه

بیستون نیوز :

فرماندار شهرستان در خصوص احداث پروژه چهار بانده کردن هرسین به سمت پلیسراه گفت: از سال گذشته تا به حال این پروژه ۲۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در مقایسه با میزان اعتبار تزریق شده به پروژه که ۷درصد می باشد قابل توجه است.

یاور محمدی در خصوص پیشرفت پروژه ملی چهاربانده کردن هرسین به پلیسراه اظهار داشت: این پروژه از طرح های ملی و استراتژیک شهرستان هرسین است که استارت کار در ۹۰-۹۱زده شد ولی به دلیل کمبود اعتبار آن موقع اجرایی نشد.

وی افزود: از سال گذشته با پیگیریهای استاندار و نماینده مجلس کار احداث این پروژه آغاز شد ولی در ابتدا به دلیل واگذاری پروژه به یک پیمانکار که هم از لحاظ پشتوانه مالی و هم از لحاظ تجهیزاتی ضعیف بود این طرح با مشکل مواجه شد که در نهایت اقدام به جایگزین کردن یک پیمانکار توانمند کردیم.

فرماندار شهرستان در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به اینکه پیمانکار قبلی کار زیرسازی را به خوبی انجام نداده بود شرکت مرزراه که پیمانکار دوم محسوب می شد با انجام آسفات بخشی از پروژه با مشکل مواجه شد و کیفیت مناسبی نداشت.

محمدی در ادامه با اعلام رضایت از پیشرفت پروژه اظهار داشت: در حال حاضر پروژه خیلی بیشتر از آنچه که انتظار می رفت پیشرفت داشته و با پیگیریهای به عمل آمده توسط استاندار و نماینده مجلس لاین دوم هم تقریبأ تکمیل شده است.

وی افزود: از سال گذشته تا به حال این پروژه ۲۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در مقایسه با میزان اعتبار تزریق شده به پروژه که ۷درصد می باشد قابل توجه است.

فرماندار شهرستان در ادامه تصریح کرد: در تکمیل محدوده پل رودخانه گاماسیاب به ۳۵۰میلیارد ریال اعتبار نیاز هست که با پیگیریهای صورت گرفته و نشستی که با دکتر صالح معاون دکتر نوبخت داشتیم قول مساعد در زمینه تأمین مبالغ مورد نیاز داده شد که در حال حاضر هم پیمانکار قدم به قدم در حال تکمیل کردن پروژه است.

محمدی در ادامه اظهار داشت: تنها قسمت مهم و باقیمانده پروژه نصب بخشی از پل چهر بر روی رودخانه گاماسیاب است که مربوط به فاز دوم پروژه است و در صورت اختصاص اعتبار مورد نیاز این بخش هم تکمیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان در پایان با اشاره به اهمیت این پروژه در وضعیت شهرستان افزود: این پروژه می تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات، کاهش سوخت، دسترسی راحت تر مردم ، افزایش سطح حمل و نقل، و از همه مهمترتوسعه اقتصادی شهرستان هرسین داشته باشد.

منبع دیوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار