پیش بینی تولید بیش از ۴۱ هزار تن گندم در شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

فرماندار شهرستان هرسین گفت: پیش بینی میزان تولید گندم، جو و کلزا در سالجاری به ترتیب ۴۱۳۲۰ تن، ۸۹۲۵ تن و ۵۹۳ تن می‌باشد که در ۴ مرکز خرید در سطح شهرستان جمع آوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار بیستون ، با توجه به نزدیک شدن زمان برداشت غلات و کلزا، امروز جلسه‌ای در این راستا  با حضور فرماندار و دیگر اعضای جلسه در محل فرمانداری شهرستان هرسین برگزار شد.

 در این جلسه امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین با اشاره به راهبردها و خط مشی های دولت  در راستای حمایت از بخش کشاورزی اظهار داشت : نگاه دولت در  مدیریت بخش کشاورزی افزایش بهره وری، کاهش واردات و افزایش صادرات است.

شاه آبادی بر برنامه ریزی و پیگیری ادارات مرتبط در خصوص تسریع در امور خرید و پرداخت به موقع وجه گندم جهت رضایتمندی کشاورزان تأکید کرد.

فرماندار هرسین بیان داشت: در شهرستان هرسین انواع فرآورده‏ های دامی و بیش از ۳۰  نوع  محصول کشاورزی تولید می‏ شود که این میزان در سال گذشته ۲۵۹۳۱۶  تن انواع محصولات کشاورزی که معادل ۷ درصد کل تولیدات استان است بوده است و تعدادی از این محصولات از قبیل پیاز، چغندرقند، ذرت، گندم و جو از نظر کیفی و تولید در واحد سطح، شاخص می‏ باشند .

شاه آبادی اظهار داشت: پیش بینی میزان تولید گندم، جو و کلزا در سالجاری به ترتیب ۴۱۳۲۰ تن، ۸۹۲۵ تن و ۵۹۳ تن می‌باشد که در ۴ مرکز خرید در سطح شهرستان جمع آوری میشود.

 فرماندار هرسین از مسئولین خواست که در راستای استاندارد سازی باسکول های مراکز خرید گندم، حذف واسطه ها و جلوگیری از خروج غیرقانونی گندم در شهرستان اقدامات لازم را به عمل آورند.

2474791 پیش بینی تولید بیش از ۴۱ هزار تن گندم در شهرستان هرسین

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار