پیمان اکبری: به خودمان باختیم

بیستون نیوز :

تیم ملی والیبال به کره باخت اما صعود کرد

تیم ملی والیبال به کره باخت اما صعود کرد تیم ملی والیبال «ب» ایران با قبول شکست مقابل کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرد

به گزارش فرهنگ نیوز، تیم ملی والیبال «ب» ایران باوجود شکست ۳ بر یک مقابل کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرد و حریف استرالیا در این مرحله شد.
بازی در ست نخست با حمایت بیش از ۲ هزار تماشاگر ایرانی حاضر در سالن آزادی به سود شاگردان پیمان اکبری شروع شد. بازیکنان ایران با روحیه بهتر در تمام نقاط زمین از حریف برتر بودند و این ست را با اختلاف امتیاز زیاد و با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ برنده شدند.
در ست دوم اما بازیکنان کره جنوبی با تکیه بر دریافت و دفاع روی تور خود پا به پا بازیکنان ایران امتیاز گرفتند و در نهایت ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی رسیدند. این نخستین ستی بود که بازیکنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به حریفان خود میدادند.
سختکوشی بازیکنان کره در دریافتهای داخل میدان و توپها برگشتی در ست سوم هم ادامه داشت و بازیکنان ایران که از حریف عقب افتاده بودند از نظر روحی نیز، چیزی برای ارائه مقابل کرهایها نداشتند. نتیجه این ست نیز ۲۵ بر ۲۰ به سود کره تمام شد تا ایران از یک پیروزی ۳ امتیازی محروم شده باشد.
نتیجه این بازی در صعود ایران به مرحله یک چهارم نهایی تأثیری نداشت و تیم ملی والیبال «ب» ایران در صورت واگذار کردن نتیجه این بازی نیز به مرحله بعد راه پیدا میکرد. ست چهارم هم با برتری ۶ بر ۲ کره آغاز شد و باز هم ۲ تعویض معروف والیبال به کمک تیم ملی آمد. با ورود سالافزون و صفایی به جای وادی و پیروتپور، تیم ایران در تنوع حملات و قدرت حمله، شرایط بهتری پیدا کرد و به بازی برگشت اما در حالی که شاگردان اکبری ۲۱ بر ۲۰ هم از حریف پیش بودند در نهایت ۲۵ بر ؟؟ شکست خوردند تا بازنده ۳ بر یک این بازی مقابل کره باشند.
تیم ملی «ب» ایران عصر پنجشنبه در بازی مرحله یک چهارم نهایی خود به مصاف تیم ملی استرالیا میرود.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار