چرا حسن سلیمانی از مناظره با وحيد احمدي جا زد!!!

بیستون نیوز :

اخيرا در سایت رسمي حجت الاسلام وحيد احمدي نماینده حال حاضر کنگاور، صحنه و هرسین مطلبی تحت عنوان «حسن سلیمانی از مناظره با وحید احمدی جا زد» انتشار یافته است.

سرويس سياسي ويژه انتخابات بيستون،اخيرا در سایت رسمي حجت الاسلام وحيد احمدي نماینده حال حاضر کنگاور، صحنه و هرسین مطلبی تحت عنوان «حسن سلیمانی از مناظره با وحید احمدی جا زد» انتشار یافته است. در این راستا لازم است مواردی به اطلاع مردم شرق استان رسانده شود تا هم به علت اولیه طرح این موضوع مناظره پی برده شود و هم كنكاشي بر دلایل احتمالي عدم موافقت طرفداران و حسن سلیمانی كرده باشيم.

احمدي در روزهاي قبل از شروع تبليغات رسمي كانديداها به كرات از نوعي خط و نشان  براي برخي رقبايش در روزهاي تبليغات قانوني مي گفت.اوج اين صحبت ها در مراسم و تجمعي كه در بيستون برگزار شد عنوان شد.تجمعي از هواداران اين نماينده مجلس آن هم در روزهايي كه تبليغات قانوني شروع نشده بود و در فضاي باز انجام شد.!!!

اين نوع لحن تبليغاتي و خط و نشان هاي دور از انتظار وحيد احمدي،ما را به حال هواي انتخابات سال ۸۸ و محمود احمدي نژاد مي برد.جايي كه نوعي از تخريب به اسم بگم بگم را به فرهنگ لغت و سپهر سياسي كشور وارد كرد و ادامه آن،يك شو سياسي را در صحن علني مجلس آن هم در مقابل دوربين هاي زنده تلويزيوني به همراه داشت.در آن سالها مردم منتظر ليستي از مفسدين اقتصادي ماندند كه هيچگاه از جيب محمود احمدي نژاد بيرون نيامد و همگان به ترفندي به اسم فرافكني از جانب رييس جمهور وقت پي بردند.

مطلب ديگري كه به ذهن خطور مي كند ورود شخص سومي به نام علي رضايي در اين دوره از رقابت انتخاباتي است كه به فرضيه رويارويي دو رقيب سنتي حوزه شرق كرمانشاه پايان داده است و با برنامه ريزي منسجمي كه در اين چند سال داشته خود را به يكي از اضلاع مثلث رقابت در حوزه انتخابيه كنگاور مبدل كرده است.خبري كه اين روزها به اردوي هر دو رقيب سنتي(احمدي و سليماني)رسيده اين است كه سياسيون بي طرف منطقه، رضايي را به عنوان رقيب اصلي سليماني جهت رسيدن به كرسي بهارستان مي دانند نه احمدي.

با توجه به رقابت و حركت شانه به شانه سليماني و احمدي در ادوار گذشته مجلس،هر دو رقيب سنتي بيشتر تمايل به رقابت با يكديگر دارند تا اينكه پنجه در پنجه يك رقيب تازه نفس و جوان به اسم رضايي بيندازند.چرا كه مبارزات سالهاي اخير بين اين دو نحوه پيكار انتخاباتي با يكديگر را به خوبي فرا گرفته اند.و نقاط ضعف و قوت يكديگر را به خوبي مي دانند و  رويارويي با هم را به رضايي ترجيح مي دهند.و شايد يكي از دلايل اين رجزخواني و هل من مبارز طلبيدن حاميان احمدي اين باشد كه كماكان خود را رقيب سليماني به اذهان متبادر كنند تا اينكه نام رضايي به عنوان رقيب سليماني مطرح شود.

در اين بين حسن سليماني پس از فترتي ۸ ساله بار ديگر به عرصه رقابت برگشته است.و از نظر كمبودهاي حال حاضر ، مردم منطقه و افكار عمومي از وي كمتر از احمدي مطالباتي را طلب مي كنند.ولي حجت الاسلام احمدي آخرين نماينده مجلس منطقه بوده است و نوك تيز انتقادات افكار عمومي به سمت وي دقيق تر هدف گرفته شده است.

در این اين رقابت انتخاباتی کاندیداهای دیگری نیز وجود دارند که هر کدام حق تبلیغ و استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی را دارند و مطرح کردن طرف مقابل حسن سلیمانی یعنی وحید احمدی به معنای قبول رقیب اصلی و نوعی بی احترامی به دیگر کاندیداهاست. در حالی که چه بسا در این رقابت حریفان جدی تری نیز وجود داشته باشند.از كانديداهاي مطرح اين دوره كيومرث اميرخاني كم حاشيه،محمد تقي حسن زاده با خيل ورزشكاران حامي وي كه از پايتخت هديه گرفته است و نيز عبدالحسين شورچه كه تبليغات آرام و بي حاشيه اش يادآور ابراهيم كارخانه است كه در اين حوزه با اقبال خوبي مواجه نشد ولي سالهاي بعد به عنوان مرد شماره يك استان همدان راهي مجلس شد.

 با عنایت به اینکه وحید احمدی ۴ سال در بین مردم بوده است و اکنون کمترین دغدغه ای از جهت بهره بردن از زمان را دارند، برگزاری مناظره خللی در برنامه های ایشان وارد نکرده اما حسن سلیمانی بر روی لحظات و دقايق این روزها برنامه داشته و متاسفانه هیچ گونه زمانی  برای این مناظره ندارد.

همچنان که خواست طرفداران احمدی برايشان مهم  است و درخواست مناظره داشته اند، خواست طرفداران و حلقه های مشاوران سلیمانی نیز دوری از فضاهای هیجانی و کنترل نشده که باعث برداشت های پوپولیستی و کمتر عقلانی است، می تواند دلیل ديگر رد مناظره باشد. همچنین مسایلی مانند رعایت حق طبیعی، شرایط اداره و مدیریت مناظره، مجری و … نیز مطرح بوده است.

با توجه به مسائل مطرح شده فوق و نيز شناخت اجمالي كه وحيد احمدي در اين چند ساله از خود به نمايش گذاشته است.بيشتر مردم وي را سياستمداري با اخلاق كه تمام جوانب يك رقابت جوانمردانه را رعايت مي كند مي شناسند و تحركات اخير وي مبني بر دادن اسامي حاميان مطرح در منطقه به رسانه ها ،كه گاها بلافاصله تكذيبيه اي تند از طرف برخي از اين اسامي را به همراه خود دارد ما را به اين نتيجه مي رساند كه حلقه اول مشاوران وي در اين دوره نتوانسته به خوبي الگو ها و خواستهاي مردم را با نگرش وي به يك هماهنگي و انسجام برساند و درج اين مطالب در وب سايت رسمي اين ديپلمات كار كشته تصوير متين و با تامل وي را با سوالات جدي مواجه مي كند و وحيد احمدي به عنوان يك روحاني متشخص كه بارها مردم بر وي مهر تاييد زده اند ،كما في السابق در فرصت كوتاه باقي مانده از تبليغات قانوني، با بهره گيري از مشاوران(خصوصا رسانه اي) كه وي را از فضاي تنش دور مي كنند ادامه كار را در يك فضاي منصفانه و به دور از هياهو ادامه دهد.

مطالب پیشنهادی

  1. خانی نژاد گفت:

    با این کارها رای مردم جمع نمی شود.شوالیه سیاست منطقه حاج حسن سلیمانی، آنقدر با زیر و بم کار آشنا هستند که کارش را به خوبی به نتیجه برساند و همچنین با حفظ احترام تمام کاندیداها باید گفت که آقای سلیمانی با محبوبیتی که در بین مردم دارند می توانند پیروزی را به دست اورند و آرزوی موفقیت داریم برای سایر کاندیداهای جوان ازجمله آقای علی رضایی در دوره های آینده.

  2. ساسان گفت:

    آقای احمدی میداند در رقابت با سلیمانی قافیه را باخته است

  3. بسیار عالی!
    سپاسگزارم بابت زحماتی که میکشید و مطالبی که در سایت قرار میدید.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار