ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > چرا پروژه پارک شهر هرسین نیمه کاره رها شد+تصاویر

چرا پروژه پارک شهر هرسین نیمه کاره رها شد+تصاویر

سال گذشته خبری خوش مبنی بر ثبت مجموعه باستانی-تفریحی پارک توحید هرسین منتشر شد.بلافاصله شهردار هرسین از اختصاص ۷۰۰ میلیون به این مکان گردشگری خبر داد.اما مدت کوتاهی از شروع بکار این پروژه نکذشته بود که میراث فرهنگی دستور توقف آن را داد.

سال گذشته خبری خوش مبنی بر ثبت مجموعه باستانی-تفریحی پارک توحید هرسین منتشر شد.بلافاصله شهردار هرسین از اختصاص ۷۰۰ میلیون بودجه به این مکان گردشگری خبر داد.اما مدت کوتاهی از شروع بکار این پروژه نگذشته بود که میراث فرهنگی دستور توقف آن راصادر کرد.سوالی که ذهن مخاطب را به خود مشغول می کند این است که آیا نمی شود این مراحل و بازدید ها قبل از شروع پروژه انجام شود تا این پارک طبیعی و کم نظیر به حال نزاری که اکنون دارد و بصورت نیمه مخروبه در نیاید.

محمد صادق قاسمی شهردار هرسین در گفتگو با خبر نگار بیستون در رابطه با تخریب هایی که در پارک توحید هرسین صورت گرفته و مدتی است که به حال خود رها شده است،توضیحاتی را ارائه داد.

وی گفت:شهرداری هرسین با کمک فرمانداری و میراث فرهنگی  این مجموعه زیبا و تاریخی را به ثبت ملی رساند. سپس آن را جهت جذب منابع مالی در ردیف آثار تاریخی و ملی  تثبیت کردیم.

وی افزود :پس از انجام مراحل تبت این اثر ارزشمند اقدام به جذب بودجه برای تبدیل این محل به یک مکان گردشگری و تفریحی کردیم.در سال ۹۳ مبلغ ۷۰۰ میلیون بودجه به این طرح اختصاص یافت.

پس از انجام مراحل مناقصه این طرح به شرکت پرچین سپرده شد.در حین مراحل اولیه و تخریب، با توجه به کشف چند نمونه اثر و بقایای سکونت و تمدن مربوط به دوران تاریخی ساسانیان و ماد،سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از این طرح بازدید کردند و برابراعلام گزارش این سازمان به دلیل اینکه هرسین از نظر میراث فرهنگی و مکانهای باستانی شناخته شده، یک منطقه خاص و دارای آثار متنوع تاریخی است،اقدام به گمانه زنی و نقشه برداری از این مکان کردند.

با اثبات وجود آثاری از دوره ماد و ساسانیان در این مکان و نیز بقایای انتقال آب از طریق لوله های سفالی به بالای کوه دیوانگاه(مقبره شهدا) با نام محلی باوه خاکی و نیزکشف مسیر انتقال آب به قلعه ساسانیان در پارک بسیج واقع در میدان آزادی هرسین،حساسیت آنان را برانگیخت و سه بازرس مطرح و خبره از تهران به هرسین آمده و مراحل بازدید را انجام داده و مدارک و مستندات گمانه زنی را به تهران بردند.متاسفانه از این ماجرا سیزده هفته می گذرد و تا کنون دستوری از جانب میراث فرهنگی منوط به ادامه کار به ما نداده اند.حتی اجازه ورود بیل مکانیکی جهت لایروبی و برداشتن لاشه های کنده کاری شده بتن را هم به ما نداده اند.در طول این ۱۳ هفته با هماهنگی فرمانداری هرسین ۹ بار با میراث مکاتبه کرده ایم،ولی تا کنون پاسخ مثبتی جهت ادامه کاردریافت نکرده ایم.

قاسمی در ادامه اضافه کرد مبلغ ۴۰۰ میلیون از بودجه را دریافت کرده ایم و مابقی را نیز در قسط بعدی مربوط به سال ۹۴ به شهرداری هرسین به عنوان مجری طرح خواهند داد.علاوه بر این برای سال ۹۵ هم چند طرح برای احداث مکانهای تفریحی و خدماتی،رستوران و کافی شاپ در این پارک کم نظیر ارائه داده ایم.

مهندس قاسمی در ادامه این گفتگو اضافه کرد،بنده تا جایی که امکان قانونی دارد این پارک را از زباله های حاصل از تخریب پروژه پاکسازی می کنم .امیدوارم میراث فرهنگی به مکاتبات صورت گرفته شهرداری و فرمانداری هرسین پاسخ دهد و ما را از بلا تکلیفی در آورند.

قاسمی به موضوع مقبره الشهدای گمنام هرسین در کوه دیوانگاه که در پایگاه خبری تحلیلی بیستون و رسانه های کشوری از جمله خبرگزاری مشرق درج شده بود هم اشاره ای کردند.وی گفت در تکمیل این پروژه هم با مشکلی این چنین مواجه شدیم.پیدا شدن چند کوزه و نمونه اثر باستانی موجب کندی و ساخت مقبره و مکانی در خور شان این شهدای گرانقدر شده است.حتی احداث یک مسیر و جاده باریک خاکی از مسیر پشت کوه دیوانگاه بوسیله گریدر با اعتراض میراث فرهنگی مواجه شدیم و قرار بر این شد که از مسیر جلو کوه در پارک شهر اقدام به ساختن پله های سیمانی مناسب جهت رفتن زائرین به بالای کوه کنیم.البته بودجه تکمیل این پروژه باید از طریق بنیاد حفظ و نشر آثار انقلاب اسلامی تامین شود.اما شهرداری و مردم هرسین با توجه به ارادتی که به این شهدای عزیز که میهمانان عزیز ما هستند از هیچ کمک و مساعدتی دریغ نخواهند کرد.

photo421263428073662762 photo421263428073662763 photo421263428073662768 photo421263428073662769 photo421263428073662770 photo421263428073662771

نظرات شما

  غلام می گوید :

  بخاطر این شهردار و شواراهای نسبتا محترم.

  غلام می گوید :

  بخاطر این شهردار و شواراهای نسبتا محترم………………

  حسین می گوید :

  تو رو خدا این تنها اثر فرهنگی تاریخی تفزیحی شهره سهل انگاری و ندانم کاری نکنید تا بعدش پشیمان بشید.

  یارمحمدی می گوید :

  مشکل کوته فکرانی هستند که قوم لک غیور هرسین را با برخی لک های شرور اطراف خودشون اشتباه گرفتند و گرنه هرسینیان سر افراز در راه ایران و اسلام جان می دهند.
  هرسین شهر مردان مرد است. فقط یه اشکال عمده داریم که بعضی وقتی زیادی مهمان نواز و غریبه پرستیم خصوصا ایام انتخابات و اتحاد. به فرض مثال آقایان عزیزی مثل دکتر شکیبایی و حسینی و…. دنبال حناب شیخ وحید احمدی میدوند. جناب شیخ وحید براب هرسین چیکار کرده؟؟؟
  خدای نکرده پای منافع شخصی حلقه اطراف شیخ وحید در میان نیست؟؟؟؟

  نوشته بالا فوق العاده بود اما بحث خاندان شعبانی کاملا جداست چون واقعا نه قدمی برای کسی بر داشتن نه شهر مظلوشون هرسین.

  آقایان د.شکیبایی / حسینی / شعبانی / اخوان ایمانی فر/ د.افضلی/ اخوان مقصودی / خانی زاده/اخوان خسروی/ میرزاییان/ گلمرادی/ یادگاری و….. اختلاف بسه دیگه به فکر مردم بدبخت این شهر باشید نه اختلافات .
  به امید هرسینی آباد و آزاد

  یارمحمدی می گوید :

  مشکل کوته فکرانی هستند که قوم لک غیور هرسین را با برخی لک های شرور اطراف خودشون اشتباه گرفتند و گرنه هرسینیان سر افراز در راه ایران و اسلام جان می دهند.
  هرسین شهر مردان مرد است. فقط یه اشکال عمده داریم که بعضی وقتی زیادی مهمان نواز و غریبه پرستیم خصوصا ایام انتخابات و اتحاد. به فرض مثال آقایان عزیزی مثل دکتر شکیبایی و حسینی و…. دنبال حناب شیخ وحید احمدی میدوند. جناب شیخ وحید براب هرسین چیکار کرده؟؟؟
  خدای نکرده پای منافع شخصی حلقه اطراف شیخ وحید در میان نیست؟؟؟؟

  نوشته بالا فوق العاده بود اما بحث خاندان شعبانی کاملا جداست چون واقعا نه قدمی برای کسی بر داشتن نه شهر مظلوشون هرسین.

  آقایان د.شکیبایی / حسینی / شعبانی / اخوان ایمانی فر/ د.افضلی/ اخوان مقصودی / خانی زاده/اخوان خسروی/ میرزاییان/ گلمرادی/ یادگاری و….. اختلاف بسه دیگه به فکر مردم بدبخت این شهر باشید نه اختلافات .
  به امید هرسینی آباد و آزاد. که با این افراد بعیده فعلا

  رحیمی می گوید :

  حیفه یکی مثل حمید عزیز شهید بشه
  روحت شاد حمید.
  دشمنانت یا نابود بشن یا هدایت

  محمد ایمانی فر می‌گه:
  دیدگاه شما در انتظار بررسی است.

  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همشهریان عزیزم هرسینیان سر افراز.

  بنده همزمان با این همایش تهدیدها و فرصت های برجام، چند نکته رو البته شاید به قول ایشان لحن بی ادبانه و گستاخانه خدمت شخص شخیص دکتر فرشید نادری ریاست دانشگاه آزاد و برخی مسولین همفکر ایشان و منتصب جناب آقای احمدی که واقعا بی غرض و بدون چشم پوشی از حقایق عرض کردم که جناب آقای دکتر فرشید نادری به شدت برآشفتند و بنده حقیر راه تهدید به شکایت کردند که بنده هم ایشان را به همه مقدساتشان قسم دادم که حتما این کار را انجام دهند که حداقل سیه روی شود هر که در او غش باشد.
  همشهریان عزیزم عمده توهینات به زعم ایشان بنده این بود که:
  ۱-در نزدیکی انتخابات چه لزومی به برگزاری چنین مراسمی با سخنرانی آقای وحید احمدی بود.

  ۲-کمیسیون برجام دیگه وجود خارجی ندارند که ایشان نایب رییس اش باشن و تایید برجام توسط رهبری قضیه را ختم به خیر فرمودند.

  ۳- به ایشان عرض کردم به زعم خیلی از مردم مظلوم و محروم هرسین حضرتعالی خیلی وقته که دانشگاه آزاد هرسین رو نبدیل کردید به ستاد
  اقای وحید احمدی و مستقیم و غیر مستقیم حمایت میکنید.

  ۴-جناب آقای دکتر ناری ذره ای شک در پاکی و سخت کوشی شما ندارم اما ظاهرا تجربه و سن و سال کم شما مانع از دیده شدن دانشجویان و چه بسا به خدا قسم استادانی شده که حتی هزینیه کرایه ماشین از منزل تا تا تپه دانشگاه آزاد هرسین را ندارند و حضرتعالی کماکان افتخار میکنید به همایش چندین میلیونی هرسین شناسی که جدا عرض میکنم خیلی عالی بود اما باز هم به نظرم نه در حد آن همه خرج که انجام شد.

  ۵- شاید اگر کسی دیگری هم جای شما بود و با این سن رییس میشد وضعیت بدتری پیش میامد. جناب دکتر بنظرم حلقه مشاورین و برخی دو ستانتان را عوض کنید که قعطا دوستدار شما نیسند و خدایی نکرده این داستان نردبان کردن دیگران برای پیشرفت خود ادامه پیدا میکند و دامن شا را نیز خواهد گرفت هرچن فعلا عده اب بی نوا پله ترقی برخب مسولین انشالله بالیاقت شده اند.

  ۶- بارها از شما و یا هم فکرانتان عاجزانه خواهش کردم که خدمات آقای احمدی رای برای شهر محروم و مظلوم هرسین بیان بفرمایید اذهان مردم روشن شود که جواب قانع کننده ای نداشته اید.

  ۷-البته این را هم عرض کنم جناب وحید احمدی برای حلقه اطراف شما واطرافیانشان خوب بودند و اخلاقا درست نیست اسم افرادی را علیرغم کوچکترین توانایی و یا سواد مرتبطی و یا حد سواد دانشگاهی به کار گمارده اند در ادارات هرسی و جاهای دیگر و این ظلم عظیمی به سیل جوانان تحصیل کرده و نجیب شهرمان هرسین نیست؟؟؟

  ۸- درباره تفکرات سیاسی آقای احمدی هم ایشان هرگز اصلاح طلب نبوده و از حامیان احمدی نژاد بودن و احتمال زیاد و انشالله الان به خاطر خدا و بخاطر مردم از حامیان دولت شده اند که البته جناب دکتر نادری خودتان هم خوب میدانید اکثر طرفداران ایشان و دوستان گل شما خط فکری مشخصی ندارند و امان از منافع شخصی….

  ۹- برای چندمین بار عرض میکنم ایشان دو دوره نماینده مردم هرسین بودند لطفا خدمات ایشان را برای هرسین ذکر بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟
  و ضمنا نیم نگاهی همئ به آبادی شهرهای کنگاور و صحنه و هرسین بیندازید.

  سخن بسیار است فعلا مجال کم به شرط زنده ماندن در فرصت بعد به صورت مفصل برایتان خواهم نوشت شرح درد و خیلی مسایل دیگر را.

  ودر آخر چندین بار بنده را تهدید به شکایت کردید. علیرغم اینکه در شانتان ندید اما من درخدمتم حتما این کار را انجام دهید چون جز دفاع از مردم شهرم م مظلومیتشان و حیف میل بیت المال چیزی عرض نکرده ام

  اگر به زعم شما و یا عزیزان دیگر توهین تلقی کرده اید حلا بفرمایید.
  والسلام

  قطره ای از دریای بی کران هرسین- محمد ایمانی فر

  خواهش میکنم بخاطر روشنی اذهان مردم فهیم هرسین در صفحه او سایت وزینتان با اصلاحاتی که صلاح میدانیددرج بفرمایید. سپاسگزارم

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید