چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير

بیستون نیوز :

سال گذشته خبري خوش مبني بر ثبت مجموعه باستاني-تفريحي پارك توحيد هرسين منتشر شد.بلافاصله شهردار هرسين از اختصاص ۷۰۰ ميليون به اين مكان گردشگري خبر داد.اما مدت كوتاهي از شروع بكار اين پروژه نكذشته بود كه ميراث فرهنگي دستور توقف آن را داد.

سال گذشته خبري خوش مبني بر ثبت مجموعه باستاني-تفريحي پارك توحيد هرسين منتشر شد.بلافاصله شهردار هرسين از اختصاص ۷۰۰ ميليون بودجه به اين مكان گردشگري خبر داد.اما مدت كوتاهي از شروع بكار اين پروژه نگذشته بود كه ميراث فرهنگي دستور توقف آن راصادر كرد.سوالي كه ذهن مخاطب را به خود مشغول مي كند اين است كه آيا نمي شود اين مراحل و بازديد ها قبل از شروع پروژه انجام شود تا اين پارك طبيعي و كم نظير به حال نزاري كه اكنون دارد و بصورت نيمه مخروبه در نيايد.

محمد صادق قاسمي شهردار هرسين در گفتگو با خبر نگار بيستون در رابطه با تخريب هايي كه در پارك توحيد هرسين صورت گرفته و مدتي است كه به حال خود رها شده است،توضيحاتي را ارائه داد.

وي گفت:شهرداري هرسين با كمك فرمانداري و ميراث فرهنگي  اين مجموعه زيبا و تاريخي را به ثبت ملي رساند. سپس آن را جهت جذب منابع مالي در رديف آثار تاريخي و ملي  تثبيت كرديم.

وي افزود :پس از انجام مراحل تبت اين اثر ارزشمند اقدام به جذب بودجه براي تبديل اين محل به يك مكان گردشگري و تفريحي كرديم.در سال ۹۳ مبلغ ۷۰۰ ميليون بودجه به اين طرح اختصاص يافت.

پس از انجام مراحل مناقصه اين طرح به شركت پرچين سپرده شد.در حين مراحل اوليه و تخريب، با توجه به كشف چند نمونه اثر و بقاياي سكونت و تمدن مربوط به دوران تاريخي ساسانيان و ماد،سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از اين طرح بازديد كردند و برابراعلام گزارش اين سازمان به دليل اينكه هرسين از نظر ميراث فرهنگي و مكانهاي باستاني شناخته شده، يك منطقه خاص و داراي آثار متنوع تاريخي است،اقدام به گمانه زني و نقشه برداري از اين مكان كردند.

با اثبات وجود آثاري از دوره ماد و ساسانيان در اين مكان و نيز بقاياي انتقال آب از طريق لوله هاي سفالي به بالاي كوه ديوانگاه(مقبره شهدا) با نام محلي باوه خاكي و نيزكشف مسير انتقال آب به قلعه ساسانيان در پارك بسيج واقع در ميدان آزادي هرسين،حساسيت آنان را برانگيخت و سه بازرس مطرح و خبره از تهران به هرسين آمده و مراحل بازديد را انجام داده و مدارك و مستندات گمانه زني را به تهران بردند.متاسفانه از اين ماجرا سيزده هفته مي گذرد و تا كنون دستوري از جانب ميراث فرهنگي منوط به ادامه كار به ما نداده اند.حتي اجازه ورود بيل مكانيكي جهت لايروبي و برداشتن لاشه هاي كنده كاري شده بتن را هم به ما نداده اند.در طول اين ۱۳ هفته با هماهنگي فرمانداري هرسين ۹ بار با ميراث مكاتبه كرده ايم،ولي تا كنون پاسخ مثبتي جهت ادامه كاردريافت نكرده ايم.

قاسمي در ادامه اضافه كرد مبلغ ۴۰۰ ميليون از بودجه را دريافت كرده ايم و مابقي را نيز در قسط بعدي مربوط به سال ۹۴ به شهرداري هرسين به عنوان مجري طرح خواهند داد.علاوه بر اين براي سال ۹۵ هم چند طرح براي احداث مكانهاي تفريحي و خدماتي،رستوران و كافي شاپ در اين پارك كم نظير ارائه داده ايم.

مهندس قاسمي در ادامه اين گفتگو اضافه كرد،بنده تا جايي كه امكان قانوني دارد اين پارك را از زباله هاي حاصل از تخريب پروژه پاكسازي مي كنم .اميدوارم ميراث فرهنگي به مكاتبات صورت گرفته شهرداري و فرمانداري هرسين پاسخ دهد و ما را از بلا تكليفي در آورند.

قاسمي به موضوع مقبره الشهداي گمنام هرسين در كوه ديوانگاه كه در پايگاه خبري تحليلي بيستون و رسانه هاي كشوري از جمله خبرگزاري مشرق درج شده بود هم اشاره اي كردند.وي گفت در تكميل اين پروژه هم با مشكلي اين چنين مواجه شديم.پيدا شدن چند كوزه و نمونه اثر باستاني موجب كندي و ساخت مقبره و مكاني در خور شان اين شهداي گرانقدر شده است.حتي احداث يك مسير و جاده باريك خاكي از مسير پشت كوه ديوانگاه بوسيله گريدر با اعتراض ميراث فرهنگي مواجه شديم و قرار بر اين شد كه از مسير جلو كوه در پارك شهر اقدام به ساختن پله هاي سيماني مناسب جهت رفتن زائرين به بالاي كوه كنيم.البته بودجه تكميل اين پروژه بايد از طريق بنياد حفظ و نشر آثار انقلاب اسلامي تامين شود.اما شهرداري و مردم هرسين با توجه به ارادتي كه به اين شهداي عزيز كه ميهمانان عزيز ما هستند از هيچ كمك و مساعدتي دريغ نخواهند كرد.

photo421263428073662762 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير photo421263428073662763 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير photo421263428073662768 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير photo421263428073662769 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير photo421263428073662770 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير photo421263428073662771 1024x614 چرا پروژه پارك شهر هرسين نيمه كاره رها شد+تصاوير

مطالب پیشنهادی

 1. غلام گفت:

  بخاطر این شهردار و شواراهای نسبتا محترم.

 2. غلام گفت:

  بخاطر این شهردار و شواراهای نسبتا محترم………………

 3. حسین گفت:

  تو رو خدا این تنها اثر فرهنگی تاریخی تفزیحی شهره سهل انگاری و ندانم کاری نکنید تا بعدش پشیمان بشید.

 4. یارمحمدی گفت:

  مشکل کوته فکرانی هستند که قوم لک غیور هرسین را با برخی لک های شرور اطراف خودشون اشتباه گرفتند و گرنه هرسینیان سر افراز در راه ایران و اسلام جان می دهند.
  هرسین شهر مردان مرد است. فقط یه اشکال عمده داریم که بعضی وقتی زیادی مهمان نواز و غریبه پرستیم خصوصا ایام انتخابات و اتحاد. به فرض مثال آقایان عزیزی مثل دکتر شکیبایی و حسینی و…. دنبال حناب شیخ وحید احمدی میدوند. جناب شیخ وحید براب هرسین چیکار کرده؟؟؟
  خدای نکرده پای منافع شخصی حلقه اطراف شیخ وحید در میان نیست؟؟؟؟

  نوشته بالا فوق العاده بود اما بحث خاندان شعبانی کاملا جداست چون واقعا نه قدمی برای کسی بر داشتن نه شهر مظلوشون هرسین.

  آقایان د.شکیبایی / حسینی / شعبانی / اخوان ایمانی فر/ د.افضلی/ اخوان مقصودی / خانی زاده/اخوان خسروی/ میرزاییان/ گلمرادی/ یادگاری و….. اختلاف بسه دیگه به فکر مردم بدبخت این شهر باشید نه اختلافات .
  به امید هرسینی آباد و آزاد

 5. یارمحمدی گفت:

  مشکل کوته فکرانی هستند که قوم لک غیور هرسین را با برخی لک های شرور اطراف خودشون اشتباه گرفتند و گرنه هرسینیان سر افراز در راه ایران و اسلام جان می دهند.
  هرسین شهر مردان مرد است. فقط یه اشکال عمده داریم که بعضی وقتی زیادی مهمان نواز و غریبه پرستیم خصوصا ایام انتخابات و اتحاد. به فرض مثال آقایان عزیزی مثل دکتر شکیبایی و حسینی و…. دنبال حناب شیخ وحید احمدی میدوند. جناب شیخ وحید براب هرسین چیکار کرده؟؟؟
  خدای نکرده پای منافع شخصی حلقه اطراف شیخ وحید در میان نیست؟؟؟؟

  نوشته بالا فوق العاده بود اما بحث خاندان شعبانی کاملا جداست چون واقعا نه قدمی برای کسی بر داشتن نه شهر مظلوشون هرسین.

  آقایان د.شکیبایی / حسینی / شعبانی / اخوان ایمانی فر/ د.افضلی/ اخوان مقصودی / خانی زاده/اخوان خسروی/ میرزاییان/ گلمرادی/ یادگاری و….. اختلاف بسه دیگه به فکر مردم بدبخت این شهر باشید نه اختلافات .
  به امید هرسینی آباد و آزاد. که با این افراد بعیده فعلا

 6. رحیمی گفت:

  حیفه یکی مثل حمید عزیز شهید بشه
  روحت شاد حمید.
  دشمنانت یا نابود بشن یا هدایت

 7. محمد ایمانی فر گفت:

  محمد ایمانی فر می‌گه:
  دیدگاه شما در انتظار بررسی است.

  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همشهریان عزیزم هرسینیان سر افراز.

  بنده همزمان با این همایش تهدیدها و فرصت های برجام، چند نکته رو البته شاید به قول ایشان لحن بی ادبانه و گستاخانه خدمت شخص شخیص دکتر فرشید نادری ریاست دانشگاه آزاد و برخی مسولین همفکر ایشان و منتصب جناب آقای احمدی که واقعا بی غرض و بدون چشم پوشی از حقایق عرض کردم که جناب آقای دکتر فرشید نادری به شدت برآشفتند و بنده حقیر راه تهدید به شکایت کردند که بنده هم ایشان را به همه مقدساتشان قسم دادم که حتما این کار را انجام دهند که حداقل سیه روی شود هر که در او غش باشد.
  همشهریان عزیزم عمده توهینات به زعم ایشان بنده این بود که:
  ۱-در نزدیکی انتخابات چه لزومی به برگزاری چنین مراسمی با سخنرانی آقای وحید احمدی بود.

  ۲-کمیسیون برجام دیگه وجود خارجی ندارند که ایشان نایب رییس اش باشن و تایید برجام توسط رهبری قضیه را ختم به خیر فرمودند.

  ۳- به ایشان عرض کردم به زعم خیلی از مردم مظلوم و محروم هرسین حضرتعالی خیلی وقته که دانشگاه آزاد هرسین رو نبدیل کردید به ستاد
  اقای وحید احمدی و مستقیم و غیر مستقیم حمایت میکنید.

  ۴-جناب آقای دکتر ناری ذره ای شک در پاکی و سخت کوشی شما ندارم اما ظاهرا تجربه و سن و سال کم شما مانع از دیده شدن دانشجویان و چه بسا به خدا قسم استادانی شده که حتی هزینیه کرایه ماشین از منزل تا تا تپه دانشگاه آزاد هرسین را ندارند و حضرتعالی کماکان افتخار میکنید به همایش چندین میلیونی هرسین شناسی که جدا عرض میکنم خیلی عالی بود اما باز هم به نظرم نه در حد آن همه خرج که انجام شد.

  ۵- شاید اگر کسی دیگری هم جای شما بود و با این سن رییس میشد وضعیت بدتری پیش میامد. جناب دکتر بنظرم حلقه مشاورین و برخی دو ستانتان را عوض کنید که قعطا دوستدار شما نیسند و خدایی نکرده این داستان نردبان کردن دیگران برای پیشرفت خود ادامه پیدا میکند و دامن شا را نیز خواهد گرفت هرچن فعلا عده اب بی نوا پله ترقی برخب مسولین انشالله بالیاقت شده اند.

  ۶- بارها از شما و یا هم فکرانتان عاجزانه خواهش کردم که خدمات آقای احمدی رای برای شهر محروم و مظلوم هرسین بیان بفرمایید اذهان مردم روشن شود که جواب قانع کننده ای نداشته اید.

  ۷-البته این را هم عرض کنم جناب وحید احمدی برای حلقه اطراف شما واطرافیانشان خوب بودند و اخلاقا درست نیست اسم افرادی را علیرغم کوچکترین توانایی و یا سواد مرتبطی و یا حد سواد دانشگاهی به کار گمارده اند در ادارات هرسی و جاهای دیگر و این ظلم عظیمی به سیل جوانان تحصیل کرده و نجیب شهرمان هرسین نیست؟؟؟

  ۸- درباره تفکرات سیاسی آقای احمدی هم ایشان هرگز اصلاح طلب نبوده و از حامیان احمدی نژاد بودن و احتمال زیاد و انشالله الان به خاطر خدا و بخاطر مردم از حامیان دولت شده اند که البته جناب دکتر نادری خودتان هم خوب میدانید اکثر طرفداران ایشان و دوستان گل شما خط فکری مشخصی ندارند و امان از منافع شخصی….

  ۹- برای چندمین بار عرض میکنم ایشان دو دوره نماینده مردم هرسین بودند لطفا خدمات ایشان را برای هرسین ذکر بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟
  و ضمنا نیم نگاهی همئ به آبادی شهرهای کنگاور و صحنه و هرسین بيندازید.

  سخن بسیار است فعلا مجال کم به شرط زنده ماندن در فرصت بعد به صورت مفصل برایتان خواهم نوشت شرح درد و خیلی مسایل دیگر را.

  ودر آخر چندین بار بنده را تهدید به شکایت کردید. علیرغم اینکه در شانتان ندید اما من درخدمتم حتما این کار را انجام دهید چون جز دفاع از مردم شهرم م مظلومیتشان و حیف میل بیت المال چیزی عرض نکرده ام

  اگر به زعم شما و یا عزیزان دیگر توهین تلقی کرده اید حلا بفرمایید.
  والسلام

  قطره ای از دریای بی کران هرسین- محمد ایمانی فر

  خواهش میکنم بخاطر روشنی اذهان مردم فهیم هرسین در صفحه او سایت وزینتان با اصلاحاتی که صلاح میدانیددرج بفرمایید. سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار