ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۲۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگی, گزیده اخبار > چوپان معاصر هم به تهران رسید

چوپان معاصر هم به تهران رسید

مجموعه کاریکلماتورها و مناجات طنزگونه یک شاعر جوان با خدا در قالب کتابی با عنوان «چوپان معاصر» منتشر شد.

کتاب طنز «چوپان معاصر»، با عنوان فرعی «مجموعه مناجات های بنده» نوشته رضا احسان پور از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

این کتاب مجموعه مناجات های نویسنده با پرودگار خویش است که با زبانی ساده و عامیانه به نگارش در آمده است. نویسنده در این مجموعه با تالیف کاریکلماتورهایی سعی کرده با بازی کلمات روحی از طنز را در جملات خود جاری سازد تا خواننده با خواندن آنها علاوه بر تعمق و تفکر، لبخندی نیز بزند.البته کتاب با وجود لحن طنزگونه و امروزی، مفاهیم باارزشی را نیز به خواننده منتقل می کند. نویسنده همچنین در مناجات های خود سعی کرده از مسائل و موضوعات روز جامعه استفاده کرده و آنها را با بیانی شیرین برای مخاطب خود بیان کند. به طور مثال در بخشی از مناجات های این کتاب عنوان شده:
«خدایا ما را به اندازه خودت دوست داشته باش، خدایا بعضی وقت ها توی ماه رمضان حواس مرا پرت کن تا بروم چیزی بخورم!، خدایا ممنوم که فقط یکی هستی، خدایا یک کلیک هم روی ما بکن و…»

به اعتقاد ناشر یکی دیگر از ویژگی های کتاب این است که نویسنده به کوتاه نویسی مناجات های خود روی آورده تا هم به لطافت کار بیفزاید و هم اینکه حوصله مخاطب سر نرود. از سوی دیگر وجود تصاویری که آنها هم در قالب نماهایی طنزآمیز و مرتبط با مطالب نویسنده به تصویر کشیده شده است، سبب شده خوانندگان بتوانند با آن ارتباط نزدیکی برقرار کنند.

این کتاب با قیمت ۳۵۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید