ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > کار مقدماتی احداث تصفیه خانه آب هرسین آغاز شد + عکس

کار مقدماتی احداث تصفیه خانه آب هرسین آغاز شد + عکس

در این بازدید که جمعی از مسئولین شهرستان ٰ و چند تن از اعضای شورای شهر هرسین و نیز مسئولینی از اداره آب و فاضلاب استان آنها را همراهی می کردند به بازدید از تاسیسات تصفیه خانه قدیمی هرسین پرداختند و در مورد شروع به کار تصفیه خانه جدید شهر مقدمات کار را فراهم کردند..

به گزارش خبرنگار بیستون ٰ  امروز تیمی از متخصصین و مدیران شرکتهای طرف قرارداد با اداره آب و فاضلاب استان کرمانشاه جهت بازدید از سراب هرسین که تنها منبع آب شرب شهر می باشد به این محل اعزام شدند.

در این بازدید که جمعی از مسئولین شهرستان ٰ و چند تن از اعضای شورای شهر هرسین و نیز مسئولینی از اداره آب و فاضلاب استان آنها را همراهی می کردند به بازدید از تاسیسات تصفیه خانه قدیمی هرسین پرداختند و در مورد شروع به کار تصفیه خانه جدید شهر مقدمات کار را فراهم کردند…

اوایل سال جاری بر اثر بارندگی بی سابقه و یا کم سابقه در هرسین آب سراب شهر هرسین طغیان نموده و باعث گل الود شدن آب شهر شد که این وضعیت بر خلاف سالهای گذشته چند ماه ادامه داشت و شهروندان هرسینی را دچار زحمات زیادی کرد تا جایی که پس از روشن شدن ظاهر آب و رفع کدورت آن مردم باز هم از آب لوله کشی شهر استفاده نکرده و از چشمه ها و قناتهای اطراف احتیاجات خود را براورده می کردند.

این جریان با پیگیری های مردم ٰ اما جمعه شهر هرسین و رسانه ها باعث شد مسئولین نگاه ویژه ای به این مسئله داشته باشند تا جایی که حسن سلیمانی نماینده مردم در مجلس با ارسال نامه ای ویژه به وزیر نیرو و رییس جمهور خواستار رسیدگی خارج از نوبت به این مشکل مردم شهر هرسین شد و در همان مراحل نخست قول مساعدت را از مسئولین امر گرفت.

امروز اما رییس شرکت گاماسیاب بعنوان مجری طرح و نیز اسدالله صادقی رییس کنترل کیفیت آب استان و مهندس گداز سازنده و مخترع ایرانی پکیج دستگاه تصفیه خانه از مشهد و عوامل فنی این تصفیه خانه در محل سراب  حضور یافته و در اینباره بحث و گفتگو کردند.

این سازنده پکیج های تصفیه خانه در ایران گفت:در این مورد وزیر نیرو تاکید ویژه ای داشتند که کار را در اولین فرصت و خارج از نوبت در هرسین انجام دهیم و در این رابطه هماهنگی و همکاری ویژه ای از ادارات مربوطه در هرسین را خواستاریم.مهمترین اداره ای که باید با ما خارج از روند اداری و طی مراحل دست و پا گیر اداری با ما همکاری ویژه داشته باشد اداره برق شهرستان است که در این باره قول مساعدی به ما داده اند و امیدواریم در بین انجام مراحل کار و نیز تا انتهای پروژه به قول خود عمل کنند تا کار را در موعد مقرر به اتمام برسانیم هر چند فرصتهای طلایی تابستان در اجرای این پروژه از دست داده ایم ولی ما نا امید نیستیم و تلاش خود را می کنیم.

همچنین مهندس تخت شاهی مدیر آب استان در این رایطه به خبرنگار بیستون گفت: این کار در اولویت کار ما قرار دارد و در صورت نیاز علاوه بر منابع مالی که از وزارتخانه برای این پروژه در نظر گرفته اند در مواقع اضطرار از منابع استانی هم استفاده می کنیم تا دغدغه مردم در مورد آب شرب حل شود.

همچنین در حاشیه این بازرسی یک روزه اسد اله صادقی مدیر منترل کیفیت آب استان  اشاره جالبی به زمان کدورت آب در هرسین داشتند: در طول مدتی که این مشکل پیش آمده بود پیگیری ها و تلاشهای خانم الهه رستمی رییس وقت شورای شهرستان هرسین قابل ستایش بود و ایشان چند بار نامه های ارسالی ما و خودشان را شخصا به تهران میبردند وحتی در یک مرحله یک ظرف ۲۰ لیتری آب را در شرایط نگهداری خاص بوسیله هواپیما به تهران بردند و با آزمایش بر روی آن خیال ما را از بابت عدم آلودگی میکروبی راحت کردند و جا دارد که از طرف اداره آب استان و مردم شهر هرسین از ایشان تشکر کنم.

با توجه با مطالب فوق و صحبتهایی که بین کارشناسان و مسئولین امر مطرح شد احتمال حل مشکل و راه اندازی کامل تصفیه خانه هرسین تا ابتدای فصل بارندگی کمی دور از ذهن می باشد. چرا که بهترین فرصت طلایی جهت انجام چنین پروژه هایی فصل تابستان است و این فرصت از دست رفته است. ولی من حیث مجموع عوامل اجرایی این پروژه قول مساعد دادند که از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

bbbb fffff ff e index jj ll

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید