ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > کشتار غیر مجاز دام از عوامل گسترش بیماریهای مشترک انسان و دام است

کشتار غیر مجاز دام از عوامل گسترش بیماریهای مشترک انسان و دام است

فرماندار شهرستان هرسین گفت: نگهداری و کشتار غیر مجاز دام و مرغ زنده به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی، از مهمترین عوامل گسترش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است.

 [metaslider id=17001]

به گزارش خبرنگار بیستون، امیر شاه آبادی امروز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان هرسین، آموزش را رکن اصلی مقابله با بحران دانست و اظهار داشت: آموزش مهمترین رکن پیشگیری و مقابله با بحران ها است و اجرای آن در کاهش اثرات منفی و به حداقل رساندن آسیب ها در صورت وقوع بحران مؤثر است.

وی با تاکید بر اجرای دوره های آموزشی با موضوع بیماری های مشترک بین انسان و دام در شهرستان هرسین افزود: برگزاری دوره های آموزشی با موضوع بیماری های مشترک بین انسان و دام برای دامداران و آگاه سازی برای کسانی که ارتباط مستقیم با دام دارند می تواند بر روند کاهش شیوع بیماریهای واگیر بین انسان و دام بصورت مستقیم تأثیر گذار باشد.

شاه آبادی نگهداری و کشتار غیر مجاز دام و مرغ زنده را بعلت عدم رعایت ضوابط بهداشتی از مهمترین عوامل گسترش بیماری های مشترک بین انسان و دام دانست.

فرماندار هرسین بر مبارزه جدی با کشتار غیر مجاز دام و مرغ زنده تأکید کرد و از ادارات ذیر ربط شهرستان خواست این موضوع را با جدیت و شتاب بیشتری پیگیری کنند .

وی از شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان خواست بسترهای لازم را در راستای برگزاری دوره های آموزشی برای دامداران با استفاده از اساتید مجرب فراهم کنند و با نصب بنر در سطح شهر و تهیه بروشور برای مردم عادی فرهنگ سازی های لازم را انجام دهند.

شاه آبادی با تاکید بر شناسایی مناطق مشکوک و آلوده به این بیماری ها، گفت: آگاهی از عواقب ابتلا به بیماریهای واگیر بین انسان و حیوان می تواند در مبارزه با شیوع و کاهش تلفات ناشی از این بیماریها مؤثر واقع شود.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید