“کلینیک” تخصصی و فوق تخصصی هرسین تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

بیستون نیوز :

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از بهره‌برداری از ۱۲ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در استان تا پایان سال جاری خبر داد.


 به گزارش خبرنگار بیستون ،دکتر قباد محمدی در گفت و گو با خبرنگاران ، با بیان اینکه تا پیش از طرح تحول سلامت هیچ ساختمان مناسبی در حوزه کلینیک‌های درمانی در استان وجود نداشت، گفت: نمونه یکی از همین کلینیک‌های نامناسب به لحاظ فیزیکی و ساختمان، کلینیک “مهدیه” است که ما هر لحظه دغدغه و نگرانی داریم که ساختمان آن فرو بریزد.

وی افزود: در همین راستا ساخت کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی را در استان شروع کردیم که در شهر کرمانشاه چهار کلینیک و در هر یک از شهرستان‌های اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، گیلانغرب، جوانرود، پاوه، سنقر، هرسین و صحنه هرکدام یک کلینیک در حال ساخت است.

محمدی تصریح کرد: در مجموع ۱۲ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در استان در حال ساخت است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

وی وسعت این کلینیک‌ها را متفاوت دانست و اظهار کرد: بزرگترین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی استان، کلینیک “بوستان” است که حدود ۸۰ مطب در آن قرار دارد و هم اکنون در مرحله تجهیز آن قرار داریم.

محمدی افزود: سه کلینیک دیگر شهر کرمانشاه نیز هرکدام ۳۰ مطب دارند و در مجموع برای این ساخت این چهار کلینیک در شهر کرمانشاه حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: کلینیک اسلام آبادغرب نیز ۲۰ مطب و هر یک از هفت کلینیک دیگر در مابقی شهرستان‌ها ۱۵ مطب دارند.

وی افزود: برای ساخت کلینیک اسلام آبادغرب حدود چهار میلیارد تومان و برای ساخت مابقی کلینیک‌ها هرکدام ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و تمامی این پروژه‌ها تا پایان امسال به بهره برداری می‌ر‌سند.

 

منبع/ایسنا

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

بیشتر

گزیده اخبار