ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزشی, ویژه انتخابات > کیانوش رستمی موفق به کسب مدال طلا در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان شد

کیانوش رستمی موفق به کسب مدال طلا در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان شد

خوشحالم با این قهرمانی اتفاقات بازی های آسیایی ۲۰۱۴ را جبران کردم قهرمان دسته ۸۵ کیلوی وزنه‌برداری جهان گفت:دوست داشتم رکوردشکنی کنم اما داوران در رقابت امروز اجازه این کار را به من ندادند.   به گزارش بیستون نیوز ،در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت […]

خوشحالم با این قهرمانی اتفاقات بازی های آسیایی ۲۰۱۴ را جبران کردم

قهرمان دسته ۸۵ کیلوی وزنه‌برداری جهان گفت:دوست داشتم رکوردشکنی کنم اما داوران در رقابت امروز اجازه این کار را به من ندادند.

 

به گزارش بیستون نیوز ،در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز کیانوش رستمی، ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان به رقابت با ۹ وزنه‌بردار دیگر در گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم پرداخت.

رستمی در حرکات یکضرب ابتدا وزنه ۱۷۳ کیلویی را با موفقیت مهار کرد.

وی سپس وزنه ۱۷۶ کیلویی را امتحان کرد و پیروز شد.

رستمی سپس برای حرکت سوم خود تقاضای وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی را کرد که این بار هم از پس مهار آن به خوبی برآمد تا مدال نقره یکضرب از آن وی شود.

رستمی همچنین رکورد یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد.

رکورد قبلی این حرکت با ۱۷۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که ۳ سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

ایوان مارکوف از بلغارستان با وزنه ۱۷۹ کیلویی و آندره ریباکوف از بلاروس با وزنه ۱۷۵ کیلویی به ترتیب اول و سوم شدند.

وزنه‌بردار کشورمان این بار وزنه ۲۱۳ کیلویی را مهار کرد تا با فرار از اوت شدن از این حرکات، مدال خود را هم قطعی کند.

در نهایت رستمی با ثبت مجموع ۳۹۱ کیلوگرم دو مدال طلای دوضرب و مجموع را همراه با مدال نقره یک ضرب از آن خود کرد.

در این دسته مارکوف از بلغارستان و اوکولوف از روسیه با ثبت مجموع ۳۹۰ و ۳۸۵ کیلو به ترتیب دوم و سوم شدند.

کیانوش رستمی در نشست خبری؛

کیانوش رستمی پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آلماتی در نشست خبری حاضر شد و اعلام داشت:خوشحالم که پس از ۲ سال توانستم دوباره به صحنه مسابقات با مدال طلا بازگردم.تمام انگیزه‌ام برای کسب مدال طلای مسابقات بود و خوشحالم به آنچه که استحقاقش را داشتم رسیدم.

وی اظهار داشت: برای شکستن رکورد جهان آمده بودم  در حرکت دوم دوضرب نیز از لحاظ ذهنی به هم ریخته بودم اما در حرکت سوم با تمام تمرکز به روی تخته آمدم چون نمی‌خواستم مدال طلا را از دست بدهم در هر صورت تمام تلاشم را می‌کنم تا در مسابقات سال آینده بتوانم رکورد جهان را جابجا کنم.

قهرمان دسته ۸۵ کیلوی جهان گفت: رقابت خیلی سختی را سپری کردم  و خوشحالم که به این مدال ارزشمند دست پیدا کردم. وجود رقبای قدرتمند، سطح مسابقات دسته ۸۵ کیلو را بالا برده بود. من هم بسیار آماده بودم.با فراموش کردن اتفاقات بازی‌های آسیایی دوباره با انگیزه بیشتر به تخته مسابقات برگشتم.

رستمی در ادامه از زارع و پانزوان( مربیان ) در تیم ملی تشکر کرد که در یک سال گذشته  برای وی انگیزه ساز بودند.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید