گرفتن رشوه و رابطه بازی در اداره‌های شهرستان هرسین زیاد است‌

بیستون نیوز :

امام جمعه شهرستان هرسین با بیان اینکه گرفتن رشوه و رابطه‌بازی در اداره‌های شهرستان زیاد است‌، گفت: نداشتن وجدان کاری و قانون‌مداری، روحیه کار گروهی را در شهرستان ضعیف کرده است.

به گزارش بیستون ، حجت‌الاسلام روح‌الله باقری اظهار داشت: در تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکل‌های مردمی در مجموع ۲۰۴ شورا تشکیل و از مجموع ۸۴ گروه طلایه‌دار، ۶۰ گروه جزو یاد‌آوران هستند.

باقری با بیان اینکه ۵۰۰ نفر کارت امر به معروف و نهی از منکر دریافت کردند، افزود: ۷۵ هیأت قرآنی در قالب مردمی، معاونت بانوان در اداره‌ها و مراکز فرهنگی ایجاد شده است‌.

امام جمعه شهرستان هرسین با اشاره به اینکه درباره ضررهای اسراف در ۶ مدرسه و مهدکودک مسابقه نقاشی برگزار شده است، تصریح کرد: باید این قبیل برنامه‌ها از ابتدا به فرزندان آموزش داده شود.

وی با تاکید بر استفاده از کالای ایرانی، ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با ارسال پیامک و تشکیل حلقه شجره طیبه اقدامات مناسبی در ممنوعیت استفاده از کالاهای لوکس خارجی در راستای اصلاح الگوی مصرف در سطح شهرستان انجام داده است.

باقری با بیان اینکه برای حذف کاغذبازی در سیستم اداری شهرستان هرسین اقدامات لازم انجام شده است، گفت: نداشتن وجدان کاری، گرفتن رشوه و رابطه بازی در اداره‌های شهرستان زیاد است‌، نداشتن وجدان کاری و قانون‌مداری، روحیه کار گروهی در شهرستان را ضعیف کرده است.

امام جمعه شهرستان هرسین با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه در این شهرستان، اظهار داشت: نمازهای جماعت و ادعیه به همت ستاد اجرایی امر به معروف و جلسه احیا‌ء در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی به حضور روحانی در مساجد این شهرستان، اظهار داشت: ۱۵ طلبه خواهر و ۱۵ طلبه برادر برای اقامه نمازهای جماعت به مدارس این شهرستان می‌روند.

باقری با بیان اینکه مصرف مواد مخدر رواج یافته است، متذکر شد: باید با آموزش جوانان، با این بلای خانمان‌سوز جنگید.

منبع:فارس

مطالب پیشنهادی

  1. پاسدار گفت:

    حاج آقا باقری نبود قانون شفاف و بی اطلاعی مردم از قانون عدم اطلاع رسانی صحیح و بیشتر از هر چیز نا امیدی مردم در رسیدن به حقشان باعث اخذ رشوه می باشد . مردم اعتمادی به گزارش ندارند واز عواقب ان می ترسند . پرسنل هر اداره بهتر از هر کسی اطلاع از روشوه گیری و… دارند اگر اعتمادشان حاصل شود و رازشان در محرمانه بماند بی شک جایی برای کارهای خلاف باقی نمی ماند ،البته آن راز دار چه کسی باشد واقدام کننده کی باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار