ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۶:۰۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, فرهنگی > گفتگوی اختصاصی مدیر ارشد فسیتوال بارانا با بیستون نیوز/ استقبال بی نظیر از کنسرت کامکارها

گفتگوی اختصاصی مدیر ارشد فسیتوال بارانا با بیستون نیوز/ استقبال بی نظیر از کنسرت کامکارها

امسال سال اول اجرای فستیوال بوده و یقیناً سال آینده در برنامه ها همین فستیوال را در بیستون برگزار خواهیم کرد. قطعا در تابستان خواهد بود مگر اینکه ما را مثل امشب به همین خوبی حمایت و یاری ندهند.

به گزارش خبرنگار بیستون پنجشنبه شب در ادامه برگزاری برنامه های فسیتوال بارانا گروه کامکارها به روی صحنه رفت و اجرای برنامه داشت. در زیر گفتگوی با آقای طهمورس پورناظری دبیر و مدیر ارشد این فستیوال داشته ایم که مشروح آن تقدیم خوانندگان بیستون نیوز می شود.

photo_2016-09-16_00-57-39

س) ارزیابی کلی تان را تا بدین جا از برگزاری فستیوال، استقبال مردم، کم و کیف کارها و همکاری ها و … را بفرمایید. و آیا تاکنون آنچه را که مدنظر داشته اید برآورده شده است؟

پورناظری) خیلی خوب بوده تاکنون و همه چیز خوب پیش رفته است و مهمترین اتفاقی که در این رویداد رخ داده این بوده که هرکس در هر پست و مقامی بوده به یاری ما آمده است. و این خیلی جالب است. از نهادهای محلی نظیر شهرداری بیستون، میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، بخشداری و نیروی انتظامی، سایت بیستون و … همه به بهترین شکل ما را در اجرای هرچه بهتر و با کیفیت تر برنامه ها یاری کرده اند و بسیار عالی بوده است. مهمترین نکته اینکه آن چیزی که من فکر میکردم بعد از سه سال یا چهار سال بهش دست پیدا بکنیم که شهر جهانی بیستون حس کند این اتفاق از آن خودش بوده است توی همین یک هفته دو هفته گذشته این اتفاق افتاده است و کاملا همه دارند می بینند.

س) دلیل اصلی اجرای برنامه تان در محیط سرباز محوطه جهانی بیستون چه چیزی های بوده است؟

پورناظری) دلایلی در این راستا وجود دارند. یکی اینکه در تمام دنیا برای معرفی آثار تاریخی شان بهانه های را بوجود می آورند که مهمترین این ها اجرای فستیوال های بین المللی موسیقی است. شما در هر کجای دنیا بروید تو آکروپولیس ببینید، بلبک بببینید تو روم ببینید و هر جای دیگه ببینید آنچه آثار تاریخی دارند فستیوال های موسیقی معتبر و سطح بالا می آورند که مردم بین گذشته تاریخی آن سرزمین و پیوندی که موسیقی می تواند ایجاد کند یک همگرایی ملی ایجاد بشود در غیر اینصورت یک نگاه بین المللی میشه داشت و اینکه معرفی کنیم که در سرزمین ما همچنین پتانسیل و ظرفیتی هست. و فضای باز هم یکی از شاخصه های اجرای موسیقی خوب است که ما در برنامه داشته ایم.

س) آیا در برنامه های آتی شما بازهم اجرای برنامه در بیستون هست؟

پورناظری) بله . امسال سال اول اجرای فستیوال بوده و یقیناً سال آینده در برنامه ها همین فستیوال را در بیستون برگزار خواهیم کرد. البته درباره زمان مشخص این را هم بایست در نظر گرفت که ببینم مناسبت ها به چه شکل است و خود را تطبیق دهیم. اما قطعا در تابستان خواهد بود مگر اینکه ما را مثل امشب به همین خوبی حمایت و یاری ندهند.

س) آیا در اجرای این فستیوال با محدودیت های مواجه بوده اید؟

پورناظری) هرگز. هیچ سازمان و نهاد و ارگانی محدودیتی برای ما بوجود نیاورد و همچنانکه می دانید این برنامه با کنسرت بسیار متفاوت است و این یک هویت ملی و ایرانی و تاریخی دارد و هنرمندهای که روی صحنه می روند از افتخارهای کشور خود هستند و این یک اتفاق ملی است.

س) چه گروه های موسیقی بین المللی در این فستیوال به اجرای برنامه می پردازند. و آیا برنامه ای کنسل شد و چرا؟

پورناظری) گروه بارتلومی بیتمن هستند و آنتونیو ری هستند که اجرای مشترک با سهراب پورناظری دارند. ما بنا به شرایطی که در شهر حاکم بود و به احترام شهدای مدافع حرم صلاح ندیدیم اون برنامه(گروه پالت) در شب اول اجرا بشود. و خود من مخالفت کردم فقط به احترام شهیدان حرمین.

img_20160915_195225 img_20160915_195520

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید