یادواره شهدای شهرستانی در هرسین برگزار شد

بیستون نیوز :

یادواره شهدای شهرستان هرسین با حضور اقشار مختلف مردم، طلاب، روحانیون و ادارات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، با حضور اقشار مختلف مردم ، طلاب و روحانیون و ادارات و ارگان های شهرستان یادواره شهدای شهرستانی در هرسین برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی‌ نسب در یادواره شهدای شهرستانی کشور ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای شهرستان هرسین اظهار داشت: این جلسات از چند جهت امتیاز دارد که اولین آن حضور شما مردم و خانوده های معظم شهداست که ولی نعمت ما هستید.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور افزود: امام(ره) فرمودند جنگ یک دانشگاه بود و حاصل این دانشگاه امروز وجود بیش از ۲۵۰شهید در شهرستان هرسین است، شهید یاد و نام و راهش برای ما درس است کما اینکه کربلا یک دانشگاه بود، و از آنزمان تا به حال روز به روز بر عظمت این جریان افزوده می شود.

حجت الاسلام طباطبایی‌ نسب خاطرنشان کرد: دانشگاه کربلا برای ما چند درس داشت اول، اخلاص و کارها را برای رضای خدا انجام دادن، دوم دفاع از دین همچنانکه منطق کربلا منطق دفاع بود ، سوم)بصیرت و در نهایت آخرین درس کربلا شهادت بود.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز به برکت خون پاک شهدا نظام اسلامی به یک قدرت در منطقه و حتی جهان تبدیل شده است، مرزهای جغرافیایی ما امروز در جنوب لبنان و یمن و بیخ گوش اسراییل است.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام باقری امام جمعه هرسین ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تشکر از حضور خانوده معظم شهدا در مراسم اظهار داشت: این سومین یادواره ای است که از ابتدای امسال تا به حال در شهرستان برگزار می شود و خدا را شاکریم که مردم ما هنوز قدردان خون شهدا هستند.

سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه هرسین در حاشیه این مراسم ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت:  وظیفه همه ماست تا با برگزاری یادواره های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را از نسلی به نسل دیگر انتقال دهیم تا آیندگان بدانند شهدا با اهدای خون خود باعث اقتدار و عظمت ایران اسلامی شدند.

وی افزود: برگزاری این یادواره ها بهترین فرصت تقویت معنویت برای ترویج فرهنگ دینی وانتقال درس های بزرگ هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است .

گفتنی است این برنامه با همکاری سپاه ناحیه، دفتر امام جمعه، هیئت رزمندگان اسلام، بنیاد شهید، دانشگاه پیام نور، و دانشگاه آزاد اسلامی هرسین برگزار شد.

منبع:بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار