یادی از برادران شهید عباس و حاج ولی سفاهن + عکس

بیستون نیوز :

خاک دلاور خیز هرسین شهدای بسیاری را تقدیم اسلام و این سرزمین کرده است .از جمله این ستارگان آسمانی برادران شهید سفاهن هستند.

سرویس فرهنگی بیستون،شهيد بزرگوار،جاوید الاثر عباس سفاهن فرزند مرحوم حاج کلب حسين سفاهن متولد ۱۳۳۲در محله سراب هرسين درخانواده اى مذهبى به دنيا آمد. دوران ابتدايى و راهنمايى را در مدارس هرسين گذراند. سپس به استخدام ارتش درآمد و با شروع جنگ تحميلى،بعنوان یک افسر کار کشته و با تجربه زرهی داوطلبانه به منطقه عملیاتی کرخه نور اعزام شد.این شهید عزیز جمی تیپ سه زرهی همدان از لشکر۱۶ قزوین بود.
شهید عباس سفاهن در همان سال شروع جنگ تحمیلی یعنی سال ۱۳۵۹ در منطقه عملیاتی کرخه نور هنگام نبرد مستقیم با دشمن بعثی در حالی که هدایت تانک زرهی را به عهده داشتند و شجاعانه به قلب دشمن یورش می بردند با اصابت گلوله آر پی جی به تانک تحت هدایتشان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
از این شهید والا مقام یک فرزند به نام مهندس افشین سفاهن به یادگار مانده است.که پس از اخذ مدارج علمی دانشگاهی به استخدام بنیاد شهید در آمد، و هم اکنون به عنوام معاونت بنیاد شهید انقلاب اسلامی در تهران مشغول خدمت رسانی به دیگر خانواده های شهدا هستند.
112 یادی از برادران شهید عباس و حاج ولی سفاهن + عکس

جاوید الاثر شهید عباس سفاهن

 

 

 
دیگر شهید از این خانواده انقلابی و مجاهد،حاج ولی سفاهن فرزندمرحوم حاج کلب حسین است .
 وی درسال ۱۳۳۰درمحله سراب هرسین در یک خانواده مذهبی و مقید  دیده به جهان گشود.وی  تحصیلات خود را تا مقطع راهنمایی درشهرستان هرسین گذراند.و دوران دبیرستان را درشهر کرمانشاه سپری نمود.پس ازدوران خدمت سربازی به استخدام اداره بهداشت ودرمان کرمانشاه درامد.
در مقطع ازجنگ تحمیلی که صدام بعثی بمباران شهرهای کشور عزیزمان را از سر گرفته بود،در یکی از بمبارانهای شهر کرمانشاه در سال ۱۳۶۴ به هنگام امداد رسانی و کمک به مجروحان و آسیب دیدگان، توسط حمله هوایی جنگنده های عراقی و درحین انجام ماموریت در سه راه شریعتی کرمانشاه بشهادت رسید و پیکر پاک و مطهر این شهید عزیز را در زادگاهش  هرسین ، در مزارشهدای لک به خاک سپرده شد.از این شهید عزیز دو فرزند بنامهای کوشان و پویان به یادگار مانده است.

221 یادی از برادران شهید عباس و حاج ولی سفاهن + عکسشهید گرانقدر حاج ولی سفاهن

در شهرستان هرسین خیابان شهید واحدی سراب کوچه ای بنام این دو برادر شهید مزین است.این نوشته شاید یادآوری باشد به کسانی که در این دیار مسئولیتی را بر عهده دارند و باید بدانند پرچم استقلال این مملکت که اکنون برافراشته است با خون چه دلاورمردانی پا بر جا مانده و به دست آنان رسیده است. و یا شاید تلنگری باشد بر همه ما تا بدانیم آسایش و امنیتی که امروز داریم مدیون خون شهدایی است که هر روزه بی توجه از کنار تابلویی که بر دیوار کوچه ای نقش بسته ، عبور می کنیم ونمی دانیم روزگاری نه چندان دور غیرتمندانی از این شهر و دیار با چه رشادتی از این آب و خاک دفاع کرده اند.

…………..روحمان با یادشان شاد

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار