ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۲۲:۰۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, نوا و نما > یادی از برادران شهید عباس و حاج ولی سفاهن + عکس

یادی از برادران شهید عباس و حاج ولی سفاهن + عکس

خاک دلاور خیز هرسین شهدای بسیاری را تقدیم اسلام و این سرزمین کرده است .از جمله این ستارگان آسمانی برادران شهید سفاهن هستند.

سرویس فرهنگی بیستون،شهید بزرگوار،جاوید الاثر عباس سفاهن فرزند مرحوم حاج کلب حسین سفاهن متولد ۱۳۳۲در محله سراب هرسین درخانواده اى مذهبى به دنیا آمد. دوران ابتدایى و راهنمایى را در مدارس هرسین گذراند. سپس به استخدام ارتش درآمد و با شروع جنگ تحمیلى،بعنوان یک افسر کار کشته و با تجربه زرهی داوطلبانه به منطقه عملیاتی کرخه نور اعزام شد.این شهید عزیز جمی تیپ سه زرهی همدان از لشکر۱۶ قزوین بود.
شهید عباس سفاهن در همان سال شروع جنگ تحمیلی یعنی سال ۱۳۵۹ در منطقه عملیاتی کرخه نور هنگام نبرد مستقیم با دشمن بعثی در حالی که هدایت تانک زرهی را به عهده داشتند و شجاعانه به قلب دشمن یورش می بردند با اصابت گلوله آر پی جی به تانک تحت هدایتشان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
از این شهید والا مقام یک فرزند به نام مهندس افشین سفاهن به یادگار مانده است.که پس از اخذ مدارج علمی دانشگاهی به استخدام بنیاد شهید در آمد، و هم اکنون به عنوام معاونت بنیاد شهید انقلاب اسلامی در تهران مشغول خدمت رسانی به دیگر خانواده های شهدا هستند.
11

جاوید الاثر شهید عباس سفاهن

 

 

 
دیگر شهید از این خانواده انقلابی و مجاهد،حاج ولی سفاهن فرزندمرحوم حاج کلب حسین است .
 وی درسال ۱۳۳۰درمحله سراب هرسین در یک خانواده مذهبی و مقید  دیده به جهان گشود.وی  تحصیلات خود را تا مقطع راهنمایی درشهرستان هرسین گذراند.و دوران دبیرستان را درشهر کرمانشاه سپری نمود.پس ازدوران خدمت سربازی به استخدام اداره بهداشت ودرمان کرمانشاه درامد.
در مقطع ازجنگ تحمیلی که صدام بعثی بمباران شهرهای کشور عزیزمان را از سر گرفته بود،در یکی از بمبارانهای شهر کرمانشاه در سال ۱۳۶۴ به هنگام امداد رسانی و کمک به مجروحان و آسیب دیدگان، توسط حمله هوایی جنگنده های عراقی و درحین انجام ماموریت در سه راه شریعتی کرمانشاه بشهادت رسید و پیکر پاک و مطهر این شهید عزیز را در زادگاهش  هرسین ، در مزارشهدای لک به خاک سپرده شد.از این شهید عزیز دو فرزند بنامهای کوشان و پویان به یادگار مانده است.

22شهید گرانقدر حاج ولی سفاهن

در شهرستان هرسین خیابان شهید واحدی سراب کوچه ای بنام این دو برادر شهید مزین است.این نوشته شاید یادآوری باشد به کسانی که در این دیار مسئولیتی را بر عهده دارند و باید بدانند پرچم استقلال این مملکت که اکنون برافراشته است با خون چه دلاورمردانی پا بر جا مانده و به دست آنان رسیده است. و یا شاید تلنگری باشد بر همه ما تا بدانیم آسایش و امنیتی که امروز داریم مدیون خون شهدایی است که هر روزه بی توجه از کنار تابلویی که بر دیوار کوچه ای نقش بسته ، عبور می کنیم ونمی دانیم روزگاری نه چندان دور غیرتمندانی از این شهر و دیار با چه رشادتی از این آب و خاک دفاع کرده اند.

…………..روحمان با یادشان شاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید