یک کارشناس روابط کار مطرح کرد: امیدوارم افزایش مزد سال جدید کمتر از ۲۳ درصد نباشد

بیستون نیوز :

به گزارش خبرنگار بیستون سعید ناصری استاد حقوق کار دانشگاه اظهار امیدواری کرد اعضاء شورای عالی کار در جلسه نهایی تعیین مزد سال ۹۶ که در اسفند ماه برگزار می گردد به افزایش کمتر از ۲۳ درصد فکر نکنند. این…

به گزارش خبرنگار بیستون سعید ناصری استاد حقوق کار دانشگاه اظهار امیدواری کرد اعضاء شورای عالی کار در جلسه نهایی تعیین مزد سال ۹۶ که در اسفند ماه برگزار می گردد به افزایش کمتر از ۲۳ درصد فکر نکنند.
این کارشناس عالی روابط کار با اعلام شاخص های تعیین دستمزد بر اساس ماده ۴۱ قانون کار و تبصره های آن که ملاک های نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی و شرایط جامعه و مسائل اقتصادی بنحوی که زندگی یک خانواده که تعداد آن را مراجع رسمی اعلام می نمایند تعیین نماید خواستار توجه ویژه اعضاء شورای عالی کار به وضعیت معیشت کارگران گردید.
ناصری که از مشاوران مطرح منابع انسانی در سازمانهای خصوصی می باشد دستمزد نیروی انسانی را یکی از مهمترین شاخص های ایجاد انگیزه نیروی کار در افزایش درصد رضایتمندی کارگران در کنار عوامل دیگر از جمله رعایت قانون کار و تکریم شخصیت نیروی انسانی از عوامل اصلی بهره وری در بنگاههای اقتصادی دانست.
کارشناس عالی روابط کار در رادیو اقتصاد به نقش ویژه دولت در برنامه ریزی جهت رونق فضای کسب و کار و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه جهت کارگاههای مولد و کارفرمایان قانونمند که به تکریم نیروی کار اعتقاد راسخ دارند پرداخت و خواستار اعمال معافیت های مالیاتی و طرح های تشویقی جهت فعال سازی بنگاههای اقتصادی و کارخانجات تولیدی جهت ایجاد اشتغال پایدار گردید.
وی با اظهار امیدواری به اقدامات اعضاء شورای عالی کار و حمایت دولت خواستار تعیین دستمزد عادلانه خصوصا با توجه به افزایشات اندک سالهای گذشته و تورم موجود در جامعه گردید و نقش مسائل اقتصادی را در تعیین سطح رفاه جامعه پراهمیت دانست و محقق شدن این مساله را گامی بزرگ در جهت کاهش ناهنجاریهای اجتماعی و بستر سازی حفظ و ارتقاء آرامش جامعه دانست.
وی درخاتمه نیز از مسولین دولت و نمایندگان مجلس خواستار حمایت از تولیدکنندگان و کارفرمایان حامی تولیدات داخلی و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه جهت گسترش تولید کالای باکیفیت ایرانی گردید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار