۱۹۰ کودک دچار سوء تغذیه کمتر از شش سال در هرسین شناسایی شد

بیستون نیوز :

طرح امنیت غذایی ماهیانه با هدف کمک به رشد و سلامت کودکان دچار به سوء تغذیه با کمتر از شش سال سن اجرا می شود.

 

به گزارش خبرنگار بیستون هم اکنون ۱۹۰ کودک دچار به فقر غذایی و سوء تغذیه زیر شش سال در شهرستان هرسین شناسایی و از کمک های غذایی کمیته امداد بهره مند می شوند و در این راستا ۲۸۴ میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح امنیت غذایی کودکان نیازمند اختصاص یافته است.
طرح امنیت غذایی ماهیانه با هدف کمک به رشد و سلامت کودکان دچار به سوء تغذیه با کمتر از شش سال سن اجرا می شود.
مدیر کمیته امداد امام(ره) شهرستان هرسین در گفتگو با خبرنگار بیستون گفت: هم اکنون ۱۹۰کودک دچار به سوء تغذیه با کمتر از شش سال سن جهت اجرای طرح امنیت غذایی در این شهرستان شناسایی شده اند.
ارم آبادی اظهار کرد: این کودکان نیازمند از سوی مراکز بهداشت شهرستان شناسایی و جهت مساعدت غذایی به کمیته امداد معرفی شده اند.
وی با بیان اینکه اقلام غذایی موردنیاز رشد و سلامت این کودکان همچون لبنیات، گوشت، برنج، ماهی و .. به صورت ماهیانه در اختیار آنان قرار می گیرد افزود: ماهیانه به هر کودک دچار به سوء تغذیه سبد غذایی به ارزش ۷۵۰ هزار ریال اهدا می شود.
بهرامی تاکید کرد: بیش از ۲۸۴میلیون ریال اعتبار طی شش ماهه نخست امسال جهت تامین مواد غذایی مورد احتیاج این کودکان نیازمند تخصیص داده شده است.
ارم آبادی همچنین با یادآوری اینکه در سال ۹۴ نیز بیش از یک میلیارد و ا۸۷ میلیون ریال اعتبار برای بهبود رشد و سلامت کودکان دچار سوء تغذیه هزینه شده است تصریح کرد: کودکان دچار فقر غذایی تا بازیابی سلامتی کامل و رفع مشکلات تغذیه ای از سوی کمیته امداد کمک می شوند.
مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان هرسین با تاکید بر اینکه خیران نیک اندیش نیز می توانند با اهدای کمک های خود در رفع مشکلات غذایی کودکان نیازمند سهیم شوند خاطرنشان کرد: مردم خیر و خداجو کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به دفتر کمیته امداد شهرستان اهدا و در این کار خداپسندانه سهیم شوند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار