۲۳ مدرسه در هرسین توسط بسیج مرمت و بهسازی شد

بیستون نیوز :

فرمانده سپاه هرسین مطرح کرد از مرمت و بهسازی۲۳ مدرسه و تعمیر ۲۰۰ دستگاه میز و نیمکت در هرسین و شرکت ۲۲۰ نفر روز در برنامه های طرح هجرت ۳ در شهرستان هرسین خبر داد.

سرویس فرهنگی بیستون ، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی طرح های هجرت ۱ و ۲ در قالب جهاد سازندگی و در سطح وسیعی از کشور به اجرا در آمد و هدف از اجرای آنها ساماندهی خرابی های برجای مانده از جنگ ۸ ساله بود .

طرح هجرت ۳ در راستای طرح های ۱ و ۲ و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ترغیب دانش آموزان به کار و به منظور پُر کردن اوقات فراغت در تابستان طراحی شده و در این راستا از آموزش و پرورش خواسته شده تا به نحو احسن در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند .

پیروی از فرامین مقام معظم رهبری و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان ، جوانان و استفاده بهتر نیروی جوانی و نشاط آنها و خدمات‌رسانی و کمک به محرومین جامعه از مهم‌ترین اهداف این طرح است .

این طرح امسال با هدف مرمت و بهسازی ، رنگ آمیزی و دیوار نویسی مدارس شهرستان هرسین با حضور دانش آموزان در سطح شهر و روستا به اجرا در آمد .

سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه هرسین اظهار داشت : هرسین از جمله شهرستان هایی است که طرح هجرت ۳ در تابستان امسال در آن انجام شده است و وضعیت مدارس شهرستان تا حد قابل توجهی با اجرای این طرح بهبود یافته است.

وی افزود : در طی این دوره از طرح هجرت ۲۲۰  نفر روز کار توسط دانش آموزان صورت گرفته است که ۱۲۰ نفر آن مختص هرسین و   ۱۰۰ نفر روز دیگر مربوط به بخش بیستون بوده است .

فرمانده سپاه ناحیه هرسین خاطر نشان کرد : در شهر هرسین کار مرمت و رنگ آمیزی و دیوار نویسی ۹ مدرسه به صورت کامل انجام شده که تقریباً تا۵ سال دیگر این مدارس را از این گونه تعمیرات بی نیاز کرده است .

محمّدی در ادامه اظهار داشت : در این راستا حدود ۲۲۰ میلیون ریال هزینه خرید رنگ ، دستمزد دانش آموزان بستاکار بوده است .

وی افزود : در بخش بیستون ۱۴ مدرسه مورد رنگ آمیزی  و مرمت و بهسازی قرار گرفته و حدود ۲۰۰ دستگاه میز و نیمکت تعمیر شده است که در مجموع در بخش بیستون هم ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده است .
به گزارش خبرنگار بسیج ، ساماندهی جوانان با انگیزه در قالب گروه های جهادی دانش آموزی یکی از مهمترین اقدامات بسیج سازندگی در شهرستان هرسین است که منشأ خدمات بسیاری در عرصه عمرانی و خدماتی ، بهسازی و مرمت مدارس بوده است .

 

منبع:بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار