ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۲:۰۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه انتخابات > ۶ ماه حبس برای توزیع ‌مرغ زنده در هرسین

۶ ماه حبس برای توزیع ‌مرغ زنده در هرسین

غلامی افزود: این افراد که توزیع کننده های عمده مرغ زنده در سطح شهرستان هرسین هستند، اولین بار به دادستانی شهرستان ارجاع داده و در نهایت دو نفر از آنها رفع اتهام و دو نفر دیگر جریمه نقدی شدند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین گفت: ۶ ماه حبس برای توزیع کننده‌های مرغ زنده در شهرستان هرسین به عنوان جریمه تعیین شد.
 صیاد غلامی اظهار داشت: طی بازرسیها و نظارتهای مستمر شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین چهار توزیع کننده عمده مرغ زنده در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: این افراد که توزیع کننده های عمده مرغ زنده در سطح شهرستان هرسین هستند، اولین بار به دادستانی شهرستان ارجاع داده و در نهایت دو نفر از آنها رفع اتهام و دو نفر دیگر جریمه نقدی شدند.
غلامی با اشاره به تکرار جرم توسط اشخاص فوق بیان کرد: با توجه به این تکرار، جرم برای بار دوم و بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی مسجل شد و تهدید علیه بهداشت عمومی با عرضه و کشتار مرغ زنده محرز شد که پرونده این افراد از دادستانی به دادسرا ارجاع داده و برای این افراد ۶ ماه حبس تعلیقی در نظر گرفته شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین حفظ و صیانت از بهداشت شهروندان و تامین امنیت غذایی آنها را از وظایف دامپزشکی برشمرد و گفت: عرضه مرغ زنده خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی است و تخلف محسوب می‌شود و به منظور حفظ و تأمین بهداشت عمومی جامعه با عاملان کشتار غیرمجاز مرغ برخورد قانونی می‌شود.
غلامی به عرضه کنندگان مرغ زنده و فرآورده‌های خام دامی هشدار داد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مجازات های مشابهی در انتظار متخلفین خواهد بود.
وی همچنین به شهروندان توصیه کرد که برای حفظ سلامت خود از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و به طور حتم مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
غلامی از مردم خواست که در صورت هرگونه تخلف مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد لازم در این زمینه انجام شود.
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید