ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > مروري بر احوالات اين روزهاي شهرداري هرسين

مروري بر احوالات اين روزهاي شهرداري هرسين

بر اساس شنيده ها هر كدام از پنج نفر مخالف شهردار هرسين ،كه با پيگيري هاي زياد خود حكم انفصال از خدمت شهردار را بصورت موقت و غير قطعي دريافت كردند،در بين خودشان نتوانسته اند به يك اجماع بر سر انتخاب شهردار بعدي برسند.

سرويس اجتماعي بيستون،در حالي كه مهندس صادق قاسمي حكم بازگشت به كار خود را از بالاترين مرجع رسيدگي به تخلفات اداري(ديوان عدالت اداري كشور) در دست دارد اما همچنان شهرداري هرسين بوسيله سرپرست موقت اداره مي شود.

بر اساس اخبار رسيده به اين سامانه خبري استاندار كرمانشاه دستور اجراي حكم ديوان عدالت اداري را صادر كرده است.ولي با توجه به تعيين سرپرست براي شهرداري هرسين، اجراي كامل اين حكم منوط به نقض صورتجلسه شش نفره اعضاي شوراي شهر هرسين، توسط شوراي حل اختلاف شوراهاي شهر استان كرمانشاه  است و اين شورا بايد دستور جلسه اي كه منجر به انتصاب محمد كرم شيخي به عنوان سرپرست شده است را ابطال نمايد.با توجه به اينكه جلسات اين اعضا هر دو هفته يكبار تشكيل مي شود،كماكان اين مسئله در بلا تكليفي بسر مي برد.

خارج از بحث بازگشت مهندس قاسمي به شهرداري هرسين،مسئله امورات مردم و شهرداري است كه حتي با تعيين سرپرست هم سر در گم به كار خود ادامه مي دهد.چرا كه با توجه به پيش آمدن مسائل اخير،و صدور احكام پياپي و متفاوت كه ناقض همديگر هستند، فعلا نبايد انتظار ثبات از شخص منتصب داشت ، مگر اينكه تكليف شهرداري هرسين كاملا مشخص و حل شود.

بر اساس شنيده ها هر كدام از پنج نفر مخالف شهردار هرسين ،كه با پيگيري هاي زياد خود حكم  انفصال از خدمت شهردار را بصورت موقت و غير قطعي دريافت كردند،در بين خودشان نتوانسته اند به يك اجماع بر سر انتخاب شهردار بعدي برسند.به قول معروف اول مناره را ساخته اند و سپس به فكر چاله اي براي برپا كردن و چال كردن آن افتاده اند.

از سوي ديگر خانم مرضيه ميرزا محمدي كه به نوعي ليدر مخالفان شهردار بود در لابلاي مطرح كردن اسم خود به عنوان شهردار ، سعي بر به كرسي نشاندن گزينه مطلوب خود را دارد.يكي از گزينه هاي مد نظر خانم ميرزا محمدي آقاي علي احمدي سرپرست سابق دانشگاه پيام نور هرسين است كه دانشجوي دكتراي رشته تربيت بدني است و ليسانس خود را هم در رشته ديني عربي گرفته است.گزينه دوم ميرزا محمدي،محبت جمالي نيا رييس فعلي حراست شهرداري هرسين است كه به نوعي در جمع آوري اسناد تخلف و گرفتن حكم انفصال مهندس قاسمي به وظيفه نظارتي خود بر كاركنان شهرداري خوب عمل كرد و تلاشهاي زيادي هم در اين رابطه انجام داد. در سابقه اجرايي جمالي نيا شهرداري شهر مرزي سومار به چشم مي خورد و نيز در پست حراست شهرداری قصرشیرین هم سابقه كار دارد. وی در دوره هفتم مجلس و در دوره راه یافتن فرهاد تجری به مجلس(دور هشتم) به عنوان مسئول ستادهای انتخاباتی تجری در شهرستان های گیلانغرب،قصرشیرین و سرپل ذهاب فعالیت موثر سیاسی داشته است.به نظر مي رسد جمالي نيا داراي مدرك فوق ديپلم است و هنگامي كه در پست شهرداري سومار بود انتقاداتي مبني بر اينكه مدرك وي مرتبط با اين پست نيست و شهردار بايد داراي مدرك تحصيلي مرتبط باشد به وي وارد بود.

ديگر گزينه مد نظر جهت پست شهردار هرسين كه پيشتر نام برديم علي احمدي سرپرست سابق دانشگاه پيام نور هرسين است كه دانشجوي دكتراي رشته تربيت بدني است  و در حال حاضر عضو هيئت علمي گروه تربيت بدني است.تحصيلات نامبرده در رشته تربيت بدني است و تخصص و سابقه كار اجرايي مشابه شهرداري را در رزومه خود ندارد.گفته مي شود احمدي از طرف استانداري كرمانشاه هم جهت احراز اين پست معرفي و حمايت شده است .

با اين اوصاف گزينه هاي خانم ميرزا محمدي ، تحصيلات مرتبط با شهرسازي و عمران ندارند و فعلا نتوانسته ديگر اعضاي شورا را با خود همراه سازد و تنها جمالي نيا است كه كمتر از يكسال شهردار شهر مرزي سومار بوده و از نظر حجم كارهاي عمراني و جمعيت با هرسين قابل مقايسه نيست.هر چند نبايد از تلاشهاي يكي از اعضاي سابق شوراي شهر در حمايت از علي احمدي و لابي هاي پشت پرده و گسترده وي براي قانع كردن ديگر اعضاي شوراي شهر گذشت.

علي احمدي

علي احمدي سرپرست سابق دانشگاه پيام نور هرسين و گزينه اين روزهاي شهرداري هرسين

جمالي نيا

محبت جمالي نيا (نفر وسط) ديگر گزينه اين روزهاي شهرداري هرسين در كنار دو عضو شوراي شهر

اما ديگر گزينه شهرداري هرسين در اين روزها ، محمد كرم شيخي سرپرست فعلي شهرداري هرسين است و تا مشخص شدن تكليف نهايي قاسمي كليد دار ساختمان سفيد بلوار سپاه است.گزينه اي كه اين روزها بيشتر از ديگران بخت با وي يار است. شيخي بارها تا يك قدمي شهردار شدن رفته است اما به كرات نتوانسته است از خوان سرپرستي بگذرد و شهردار دائم شود.در دوره هاي قبلي تنها مشكل شيخي مدرك تحصيلي وي عنوان مي شد و مدرك ديپلم و نداشتن تحصيلات آكادميك بهانه استانداري و اعضاي شوراهاي قبل بوده است ، اما در اين دوره شيخي با مدرك ليسانس حقوق از دانشگاه پيام نور هرسين قدم در اين راه گذاشته است.

موافقان شيخي در شوراي اسلامي شهر هرسين عبارتند از وحيد رشيدي و رستم استدآبادي هستند .هرچند خانم دوستي هم فعلا مخالفتي با اين گزينه از خود نشان نداده است.گفته مي شود كه شيخي با پيش شرط شهردار شدن وظيفه سرپرستي موقت را بر عهده گرفته است.

در مورد سوابق اجرايي محمد كرم شيخي مي توان گفت حضور بيست و پنج ساله‌اش در شهرداري هرسين ، از وي به عنوان مرد روزهاي سخت شهرداري نام برد.شيخي با آشنايي زيادي كه به امورات اداري شهرداري دارد ،مشكل خاصي در پيشبرد امورات روزمره ندارد.اما هرسين در اين چند ساله بخاطر موقعيت جغرافيايي و قرار گرفتن در بن بست فيزيكي نياز دارد كه روح تازه اي در كالبدش بدمد و نيازمند طراحي و اجراي پروژه هايي است كه يك شك واقعي بر پيكر پير و نزار اين شهر بزند.بي شك همگان اذعان دارند كه از ميان مهندسين قديمي و بومي اين شهر، قاسمي يك سر و گردن بالاتر از ديگران است ولي همچنان كه اشاره شد اين شهر نيازمند دميدن روح تازه اي در كالبد خود مي بيند.شهر هرسين داراي جوانان تحصيلكرده با اطلاعات بروز در حوزه مديريت شهري و عمران است و دليل اصرار اعضاي شورا بر گزينه هاي قديمي كه هيچ گونه تحصيلات و تجربه مرتبطي در اين زمينه ندارند را بايد از اعضاي محترم پرسيد كه بيش تر در بطن كار هستند.

شيخي

محمد كرم شيخي سرپرست موقت شهرداري هرسين در حال رسيدگي به امورات جاري شهرداري

ديگر گزينه اي كه با يك حامي معرفي شده است رمضان رضامنش است.مهندس رضا منش همسر خانم شكوفه دوستي است كه در اين بين مشخص نيست بجز خانم دوستي آيا همراه ديگري براي احراز اين پست دارد يا ترجيح مي دهد كماكان پيمانكار پروژه هاي عمراني بماند تا اينكه خود را آماج انتقادات احتمالي بعد از انتصاب قرار دهد.

در بين اين پنج نفر، تنها مهدي ويسي ،اين عضو با تجربه شوراي شهر است كه در صدد تحميل گزينه خود بر ديگران نيست و معتقد به انتخاب گروهي فرد اصلح است.وي معتقد به دعوت از گزينه هاي مد نظر  و انجام مصاحبه و ارائه برنامه در حضور تمام اعضاء و نيز استفاده از مشاوران و كارشناسان فن در جلسه انتخاب شهردار است.با اين اوصاف ويسي خود را از اين بازار انتصاب و قول و قرارها دور نگه داشته است.شايد در لحظه حساس با پيشنهاد گزينه اي جوان و بومي و تحصيلكرده همگان را غافلگير كند!!!!!

چنين تصور مي شد با توجه به پيگيري دو ساله پنج نفر از اعضاي شوراي شهر در بركناري صادق قاسمي،گزينه اي دهن پر كن و مناسب اين پست، با هماهنگي و محوريت اين اعضاء به مردم معرفي شود.اما چنانچه در بالاتر آمد واضح و مبرهن است كه هنوز به يك گزينه واحد نرسيده اند و هريك در صدد انتصاب گزينه مد نظر خود هستند. تا جايي كه راه براي ورود افرادي خارج از اعضاي شوراي شهر به اين انتصاب باز شده است كه از نظر قانوني نمي توانند در اين امورات دخالت كنند.بايد ديد تجربه اين چند ماه اخير باعث هماهنگي و در كنار هم قرار گرفتن اعضاي شوراي شهر مي‌شود يا همچنان هر كدام بر طبل خود مي‌كوبند.

آنچه در انتصاب شهردار احتمالي بعد از مهندس قاسمي بيشتر به چشم مي آيد،انتخاب فردي با تجربه بالا در اجراي پروژه هاي بر زمين مانده قبلي و طرح پروژه هاي عمراني خاص در آينده است.

قاسمي

مهندس محمد صادق قاسمي منتظر مشخص شدن تكليف نهايي حكم خود است

آنچه كه در اين بين كاملا مشخص است آسيب ها و لطماتي است كه در اين چند ماهه به پروژه هاي بر زمين مانده شهر هرسين است.امام جمعه محترم هرسين در مواردي كه به اعضاي شوراي شهر تذكراتي دادند به موضوعي بسيار مهم اشاره كردند و آن تجديد نظر در انتخابهاي بعدي مردم است  كه ديگر شاهد دو دستگي هايي اينچنين نباشيم.در ليست نامزدهاي انتخابات شوراي شهر افراد تحصيلكرده و مجرب زيادي داشتيم كه همگي قرباني انتخاب و تعصبات قومي قبيله اي ما شدند.در اين انتخابات فردي داشتيم كه با مدرك دكتراي اقتصاد حتي نتوانست هزار راي براي خود كسب كند و اين مسئله چيزي نيست كه به راحتي از كنار آن گذر كرد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید